X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Operasyonda 8 kişi tutuklandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Operasyonda 8 kişi tutuklandı

  • Giriş Tarihi: 20.12.2013 01:00 Güncelleme Tarihi: 20.12.2013 09:31

Rüşvet ve yolsuzluk soruşturması kapsamında Adliye'ye sevk edilen 11 kişiden 3'ü savcılık tarafından serbest bırakılırken, 8 kişi ise tutuklanma istemiyle mahkemeye sevk edildi. Mahkemeye sevkedilen 8 kişi tutuklandı.

İstanbul merkezli operasyon kapsamında savcılık işlemlerinin ardından mahkemeye sevk edilen bir kişi daha tutuklandı. Gözaltında tutulduğu İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince akşam saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na getirilen ve savcılık işlemlerinin ardından nöbetçi sulh ceza mahkemesine sevk edilen Hasan Yılmaz'ın sorgu işlemi sona erdi. Mahkeme, bu kişinin tutuklanmasına karar verdi. Soruşturma kapsamında bugün itibariyle toplam 8 kişi tutuklanmış oldu.

Mahkeme, gözaltında tutulan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir'in kardeşi Sebahattin Demir, Kader Demir, Mustafa Bayhan, Yene Çavdar, Selim Velioğlu, Ümit İsa Döğer ve İmren Özbey'in, "rüşvet için anlaşmak suretiyle rüşvet almak ve vermek" suçlarından, kuvvetli suç şüphesinin varlığını gösteren olguların tespit edilmesi nedeniyle tutuklanmasına karar vermişti.

3 KİŞİ SERBEST

Yolsuzluk ve rüşvet soruşturması kapsamında gözaltına alınan 3 kişi, emniyet sorgularının ardından dün akşam saatlerinde serbest bırakıldı.

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 kişi emniyetteki sorgularının ardından serbest bırakıldı. Operasyon kapsamında gözaltına alınan şüpheliler akşam saatlerinde Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Aralarında Taşyapı Yönetim Kurulu Başkanı Emrullah Turanlı'nın bulunduğu 3 kişi yapılan sağlık kontrollerinin ardından serbest bırakıldı.