X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Kılıçdaroğlu: İki elimiz yakanızda
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Kılıçdaroğlu: İki elimiz yakanızda

  • Giriş Tarihi: 22.12.2013

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul merkezli operasyonla ilgili 'ülkeyi hortumcular vadisine dönüştürdüler' değerlendirmesinde bulundu. Antalya'da aday tanıtım toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu savcı ve polislere "dosyaları kapatırsanız iki elimiz yakanızda" diye seslendi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi:
Dilimizde tüy bitti bu ülkede yolsuzluk var dedik, ama anlatamadık. Ama bir operasyon yapıldı, yılın ikinci büyük olayı son operasyonla ortaya çıkan ayakkabı kutusu olayıdır. Bunlar ülkeyi hortumcular vadisine dönüştürdüler.
Operasyonu yapan polisleri görevden alıyorlar. İstediğinizi yapın, gelen polisler de namuslu olacaktır, onlara da destek vereceğiz biz.
Şimdi diyorlar ki, dış mihraklar yapmış, ben burada Erdoğan'a dünyanın en basit sorusunu sorayım, O bakanın oğlunun yatak odasına, milyonlarca doları, euroyu para sayma makinelerinı, kasaları dış mihraklar mı getirdi koydu.
Burada polis ve savcı arkadaşlarıma sesleniyorum, Erdoğan'ı dinleyip, bu dosyaları kapatırsanız iki elim yakanda olur ey polis kardeşim. Siz, devletin çıkarlarını, demokrasiyi koruyacaksınız.