MGK toplantısı sona erdi

Giriş Tarihi: 26.2.2014 17:29 Güncelleme Tarihi: 26.2.2014 17:45

Milli Güvenlik Kurulu'nun (MGK) Şubat ayı olağan toplantısı sona erdi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül başkanlığında Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen toplantı 3 saat sürdü. Cumhurbaşkanı Gül'ün başkanlığında saat 14.40'da başlayan MGK'da önemli gündem maddeleri masaya yatırıldı.

Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen toplantıda, son günlerde yaşanan yasa dışı dinleme olaylarının masaya yatırılması bekleniyordu. TÜBİTAK'ın kriptolu telefonlarının ne kadar güvenilir olduğu ve TÜBİTAK içerisinden bilgi sağlanarak dinleme yapılıp yapılmadığı da ele alındı.

TÜBİTAK damgalı kriptolu telefonların ne kadar güvenilir olduğu son günlerde yaşanan olaylarla birlikte sorgulanır hale geldi. Devletin üst kademesinin de kullandığı kriptolu telefonları ayrıca kuvvet komutanları da kullanıyordu. TÜBİTAK'ın kriptolu telefonlarını kullanan kuvvet komutanlarının da dinlendiği yönündeki iddialar, bugün MGK'nın gündeminde olması bekleniyordu.

MGK'nın bir diğer önemli maddesi ise Suriye'de yaşanan gelişmeler. İç gelişmelerin de masaya yatırılması beklenen toplantının en önemli maddeleri arasında Suriye sınırında yaşanan olayların detaylı olarak değerlendirilmesi bekleniyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
MGK toplantısı sona erdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz