X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Kumpasın zirvesi Paralel Yapı'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Kumpasın zirvesi Paralel Yapı'

  • Giriş Tarihi: 17.3.2014

Başbakan Erdoğan, Paralel Yapı'nın kumpasta, tezgahta zirve olduğunu belirterek, "Olumsuzluğun zirvesi" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, 17 Aralık darbe girişimi ile ilgili "Yaşadıklarımın en çetini" değerlendirmesinde bulundu. Kanal 7 ve Ülke TV ortak yayınına katılan Erdoğan, şunları söyledi:
YAŞADIKLARIMIN EN ÇETİNİ: Gerek belediye başkanlığı sürecim, özellikle bir, partimin kapatılmasına yönelik atılan adım gerçekten çok çok talihsiz bir adımdı. İki, partimiz kuruldu seçimlere giriyoruz, orada da seçime giremeyişime yönelik hazırlanan bir tezgah, oyun vardı. Fakat en son gelinen nokta yani Paralel Yapı olayı adeta bu kumpasta bu tezgahta zirve diyebilirim. Olumsuzluğun zirvesi. Tabii insanın iyi niyetle baktığı kişiler bir tezgahın kumpasın içine girdiği zaman o bir felaket oluyor.
HATTA GÖRÜNTÜLEYECEKSİN: Sen bir başbakanı nasıl dinlersin? Ondan sonra kalkıp da bize İslami ahkam falan kesme. Benim uluslararası ilişkilerimi adeta izleyeceksin, dinleyeceksin, hatta hatta görüntüleyeceksin. Ben enerji bakanımla görüşüyorum. Devlet sırları var. Uluslararası tahkime gidilecek bunları konuşuyoruz. Güvenli hattan konuşuyoruz. Kriptolu hat dediğimiz. Bunlar kriptolu hattı güvenli hattı bile dinleyecek kadar her şeyini kaybetmiş insanlar.
28 ŞUBAT'IN SİVİL AYAĞI: Bir kısım sermaye, medya, onlar o dönemin çok ciddi şakşakçılarıydı. O işin içinde bizzat yer alanlar var. Sivil kanat. Bu konu ile ilgili öyle zannediyorum ki bu süreç içinde sivil kanada da bu iş uzanabilir. Yeni düzenlemelerle birlikte. Onun endişesini taşıyarak o başlıkları atıyorlar. Bunun endişesi buradan kaynaklanıyor.