Fethullah Gülen'den Sevilay Yükselir'e dava

Giriş Tarihi: 14.4.2014 08:36 Güncelleme Tarihi: 14.4.2014 09:19

Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir'e Fethullah Gülen'in açtığı dava nedeniyle, tebliğat gazeteye değil, evinin kapısına kadar giden 3 polis vasıtasıyla bizzat şahsına yapıldı...

A Haber'e gelen 45 program yayın durdurma cezasının yankıları sürerken, Fethullah Gülen de bir taraftan gazetecilere davalar açmaya devam ediyor.

Gülen'in dava açtığı gazetecilerden biri olan Sabah Gazetesi köşe yazarı Sevilay Yükselir, bugün kendisine gelen tebliğe Twitter'dan isyan etti.

Sevilay Yükselir twitlerinde, yarın da yine bir Fethullah Gülen davası için Adliye'ye ifade vermeye gideceğini belirtti, son davanın tebliğinin kendisine iletiliş şekli karşısında yaşadığı şaşkınlığı takipçileriyle paylaştı.

3 POLİS EVİNİN KAPISINA DAYANDI

Buna göre, tebliğ, gazeteye değil, Yükselir'in evinin kapısına kadar giden 3 polis memuru vasıtasıyla ulaştırıldı.

Şahsi Twitter hesabında, "Savcı 3 gün içinde ifade vermeye gitmezsem yakalama kararı çıkartacakmış.Tebligatın 3 polisle eve ulaştırılmasının sebebi de buymuşmuş!" diyen Sevilay Yükselir, ilginç bir ayrıntıyı da takipçileriyle paylaştı.

BARANSU 2 AYDIR İFADE VERMEDİ

Yükselir, Mehmet Baransu'yu attığı iftira nedeniyle şikayet ettiğini ancak, aradan geçen zaman içerisinde Baransu'nun henüz ifadesinin alınmadığını söyledi.

SENDEN KORKAN SENİN GİBİ OLSUN

Bu davalar karşısında yılmayacağını belirten Sevilay Yükselir, Fethullah Gülen'e sert tepki gösterdi, "senden korkan senin gibi olsun" dedi.

İŞTE SEVİLAY YÜKSELİR'İN O TWİTLERİ:Kaynak:
stargazete.com
ARKADAŞINA GÖNDER
Fethullah Gülen'den Sevilay Yükselir'e dava
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz