X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Başbakan Erdoğan'ın sözlerini böyle çarpıttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Başbakan Erdoğan'ın sözlerini böyle çarpıttı

  • Giriş Tarihi: 13.5.2014 16:27 Güncelleme Tarihi: 13.5.2014 17:03

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Metin Feyzioğlu'nu savunayım derken Başbakan Erdoğan'ın söylediği bir sözü açık bir şekilde çarpıttı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugünkü grup toplantısında Danıştay'ın 146. Yıldönümünde siyasi konulara girdiği için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından uyarılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu'na destek çıkacak sözler kullandı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN SÖZLERİNİ ÇARPITTI

Ancak Kılıçdaroğlu bu esnada kurduğu cümlelerle, Başbakan Erdoğan'ın söylemediği bir sözü çarpıtmaktan kendini alamadı. Başbakan Erdoğan, hafta sonu meydana gelen olayda Feyzioğlu'nun Van depremzedeleriyle ilgili sözlerinde yanlış bilgiler olduğunu, "Ne konuşuyorsun, Van'da neler yapıldığından haberin var mı? Van ile ilgili anlattıkların baştan aşağı yalan" tepkisiyle dile getirmişti.

KILIÇDAROĞLU'NUN BAŞBAKAN'IN SÖZLERİNİ ÇARPITTIĞI ANLAR:


KILIÇDAROĞLU: KULAKLARIMA İNANAMADIM

Kılıçdaroğlu da o sözleri bugünkü grup konuşmasında partililere aktardı. Kılıçdaroğlu'na göre Başbakan Erdoğan "Hukukun Üstünlüğü", "Yargının Bağımsızlığı" konularında 'baştan aşağı yalan' ifadelerini kullanmış.

Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ın söylemediği sözler için "kulaklarıma inanamadım" demesi ise ekran başındakileri şaşırttı.

BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN O GÜNKÜ TEPKİSİ:


Kaynak: Haber7