X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Satılık cemaat
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Satılık cemaat

  • Giriş Tarihi: 14.9.2014

Gülen'in müritleri evlerini, arabalarını internet üzerinden satılığa çıkararak "Parasını Bank Asya'ya yatıracağım" diye kampanya başlattı. Fırsatçılar ise "Parası Bank Asya'ya" diyerek kullanmadıkları eşyalardan, keçilere kadar birçok satılık ilanı açtı...

17-25 Aralık darbe girişimleriyle birlikte halk üzerindeki bütün itibarını kaybeden cemaat, ekonomik olarak da bir darboğaza girdi. Cemaat son olarak Bank Asya şokuyla çöküş sürecine girmişti. Borsada da işleme kapatılan Bank Asya'yı daha kötü günler beklerken, internette şaşırtıcı bir algı çalışması başladı. Cemaatin başlattığı "Evi arabayı sat, Bank Asya'ya yatır" kampanyası internetteki alışveriş sitelerin üzerinden sürdürülmeye çalışıldı. "Parasını Bank Asya'ya yatıracağım" diye onlarca ev, araba ve arsa ilanı birkaç günde internet verildi ama fırsatçıların devreye girmesiyle kampanya amacından çıktı. Bank Asya çağrısını fırsat bilenler aylardır yayında olan bilgisayar, laptop, tablet, saat, oyuncak, oturma takımı gibi ikinci el eşya ilanlarını "Bank Asya için" diyerek güncelledi.

MALİKANE DE SATIŞTA
Fırsatçıların bazıları keçi sürüsünü, eski gelinliğini bile satılığa çıkarırken; kimisi de 2-3 liralık oyuncakları bile "Fırsat bu fırsat" diyerek satmaya çalıştı. Gülenciler'in kampanyası ile dalga geçen bir grup da Fethullah Gülen'in Pensilvanya'da oturduğu malikanenin sahte satılık ilanını hazırladı. 25 milyon dolar fiyat biçilen malikanenin satış notunda ise "Parası Bank Ananasyaya" denildi.

Kaynak: Takvim