Suikasta hazırlanan 2 üst düzey PKK'lı yakalandı

Giriş Tarihi: 2.11.2014 01:34 Güncelleme Tarihi: 2.11.2014 03:15
Suikasta hazırlanan 2 üst düzey PKK'lı yakalandı

Kobani'ye destek eylemleri öncesi sokakları karıştırmak üzere Diyarbakır'a gelen PKK'nın üst düzey 2 mensubu, sağ olarak yakalandı.

HDP'nin izinsiz sokağa çıkma çağrısı öncesi, terör örgütü PKK'nın, sokakları karıştırmak ve suikast tarzı eylemler yapmak üzere Diyarbakır'a gelen 2 üst düzey örgüt mensubu sağ olarak yakalandı. Örgüt mensupları çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Alınan bilgiye göre; Kobani'ye destek eylemleri öncesi sokakları karıştırmak, hakim, savcı ve güvenlik güçlerine suikast tarzı eylem yapmak amacıyla 2 üst düzey terör örgütü mensubunun Diyarbakır'a geldiği istihbaratını alan Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü ekipleri, gerçekleştirdikleri operasyonla, "Serhabun" kod isimli Abdullah Kaplan ve "Mervan" kod isimli Cüneyt Yeni'i sağ olarak yakaladı.

Sorgularının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklanan Abdullah Kaplan'ın, Kobani'de IŞİD'le girdiği çatışmada yaralandığı, sahte kimlikte Türkiye'ye geldiği ve kırsalda yapılan tedavisinin ardından eylem yapmak için Diyarbakır'a gönderildiği, Cüneyt Yeni'nin ise Kuzey Irak'taki kamplardan geldiği tespit edildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Suikasta hazırlanan 2 üst düzey PKK'lı yakalandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz