X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Servislerin kaldırılması söz konusu değil!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Servislerin kaldırılması söz konusu değil!

  • Giriş Tarihi: 25.11.2014 07:48 Güncelleme Tarihi: 25.11.2014 08:02
Servislerin kaldırılması söz konusu değil!
Servislerin kaldırılması söz konusu değil!

Kamuoyunda tartışma oluşturan ‘servislerin kaldırılması’ konusuyla ilgili Ulaştırma Bakanı Lütfü Elvan "Hukuken söz konusu değil" diye konuştu.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, servislerin kaldırılması ile ilgili "Resmi kurumlara ait servislerin kaldırılması düşünülebilir ama özel kesime ait servisler kaldırılacak gibi bir şey söylemek mümkün değil. Hukuken de söz konusu değil" diye konuştu.

METROYA ULAŞIM KOLAYLAŞACAK

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı dönüşüm programları kapsamındaki tartışmaları değerlendiren Bakan Lütfi Elvan, şunları söyledi: "Arkadaşlarımız özellikle enerji verimliliği konusunda çalışma yaparken bazı tedbirler ortaya koymuşlar. Bunlardan bir tanesi de metronun, özellikle raylı sistemlerin geçtiği bölgelerde insanların, metro ve raylı sistemlere daha kolay ulaşabileceğini düşünerek yapılan bir çalışma."

LONDRA MODELİ Mİ?

Enerji verimliliğini arttırıcı birtakım tedbirler alınacağını dile getiren Elvan, kent merkezlerine girişlerin paralı olmasına yönelik belediyelerin bir çalışma yapacaklarını söyledi ve ekledi "Londra'da olduğu 'Belirli merkezlerin paralı yapılması halinde yığılma azalabilir mi?' gibi birtakım çalışmalar olacak. Vatandaşlarımızı rahatsız edici, vatandaşlarımızın beklentilerini ortadan kaldırıcı bir karar alınması söz konusu olamaz." Kaynak: Akşam