Gülen'in memleketi Pasinler'in kaymakamlık sitesinde skandal

Giriş Tarihi: 13.12.2014
Gülen'in memleketi Pasinler'in kaymakamlık sitesinde skandal

MGK'nın 'örgüt lideri' diye tanımladığı Fethullah Gülen'den memleketi Pasinler Kaymakamlığı'nın internet sitesinde hâlâ övgü dolu sözlerle bahsediliyor

17 Aralık darbe girişimi sonrası maskesi düşen Paralel Yapı, Milli Güvenlik Kurulu'nda Pensilvanya Örgütü olarak tanımlanmış, örgütün lideri Fethullah Gülen olarak belirtilmişti. Ancak Gülen'in memleketi Erzurum'un Pasinler ilçesi kaymakamlığının resmi internet sitesi www.pasinler.gov.tr adresinde Gülen hâlâ "Tarihi Şahsiyet" olarak gösteriliyor. Kaymakamlık Gülen'i, İbrahim Hakkı, Alvarlı Lütfü Efe ve Şair Nef'i gibi tarihi şahsiyetler arasında gösteriyor.

SAĞLIĞI İÇİN GİTMİŞ!
Paralel bir isim tarafından yazıldığı izlenimi oluşturan metinde Fethullah Gülen'in ABD'ye kaçma süreci sağlık sorunlarına bağlanıyor. Bununla da kalınmayarak Kaymakamlık Fethullah Gülen için "İslam düşünürü" nitelemesi yapıyor. Gülen'in, 2008'de dünyanın ilk 100 entelektüeli listesinde bir numara seçildiği belirtiliyor. Oysa internet üzerinden yapılan bu tür anketlerin de paralel yapı tarafından organize edildiği biliniyor.
ARKADAŞINA GÖNDER
Gülen'in memleketi Pasinler'in kaymakamlık sitesinde skandal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz