X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bakanlar Kurulu'ndaki fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bakanlar Kurulu'ndaki fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı

  • Giriş Tarihi: 19.1.2015 16:28
Bakanlar Kurulu'ndaki fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı
Bakanlar Kurulu'ndaki fotoğrafta dikkat çeken ayrıntı

Saray'daki Bakanlar Kurulu toplantısında, Erdoğan'ın yanındaki not defterleri ve kitaplar dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "kırmızı defteri", Ankara siyasi kulislerinde efsane gibidir.. Başbakanlığı döneminde, Ankara kulislerinde bakanların, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticilerinin adeta "korkulu rüyası" olarak konuşulurdu o defter.

SARAY'DA BİR İLK

Kulislerdeki hikayesi şöyle;

Erdoğan, Başbakanlığı döneminde sürekli kırmızı bir deftere, günlük programını, o programlarda konuşulanları, yapılacak işleri, o işlerin bitiş tarihlerini, kısacası işiyle ilgili her şeyi not alırdı.

Daha sonra, eğer bir konuda Bakanlarla, kurum yöneticileri ile bir anlaşmazlık çıktığında, hemen o deftere, anlaşmazlık konusu hakkında ne yazdığına bakar, ona göre kararını verirdi.

Bakanların, hangi işlerin, mesela bir köprünün ,otoyolun, ne zaman biteceğini söylediğini o deftere yazar, günü geldiğinde de o işin bitip bitmediğini, bizzat o bakan/kurum yöneticisi ile yeniden konuşurdu.

Erdoğan'ın Başbakanlığı döneminde "efsane" olan o kırmızı defter, Cumhurbaşkanlığı döneminde de ortaya çıkıp çıkmayacağı son dönemde Ankara kulislerinde en çok konuşulan konuydu.

O defter mi bilinmez...

Ancak bugün Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda Erdoğan'ın Başkanlık ettiği toplantıda küçücük bir ayrıntı dikkat çekti;

Toplantıda, Erdoğan'ın hemen yanında, uzanabileceği yerdeki bir sehpanın üzerinde, yine kırmızı kaplı bir defter duruyordu...