X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İç Anadolu imamları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

imamları

  • Giriş Tarihi: 21.1.2015
İç Anadolu imamları
İç Anadolu imamları

'nın İmamı Cemil Koca , askeri okullara ve polis akademisine girecek öğrencileri bir bir belirleyen isim olarak öne çıkıyor... İl imamlarının büyük kısmı da, Pensilvanya'ya giderek talimatları bizzat 'den alıyor

örgütlenmesinin deşifre edildiği yazı dizimiz üzerine yüzlerce mağdur arayıp şikâyetlerini anlattı. Bugün de Bölgesi il imamlarını açıklıyoruz.

İŞTE PARALEL YAPI'NIN MARMARA İMAMLARI - TIKLAYIN

Örgütün İç Anadolu Bölgesi'ndeki en önemli ismi İmamı Cemil Koca. Koca, askeri okullarla polis akademisine girecek öğrencileri tek tek belirliyor. İl imamlarının büyük çoğunluğu da Pensilvanya'ya giderek talimatları bizzat 'den aldı.

#Sayfa#


ESKİŞEHİR

İL İMAMI MEHMET MELEŞ

İzmir doğumlu. 40 yaşında. 2006'da Türkiye geneline gönderilen talimata istinaden "Ahmet" kod adını kullanmaya başladı. PDY bünyesinde Ekim 2006'da Sivas il imamı olarak göreve başladı. Ağustos 2013'de ise Eskişehir il imamı oldu.

#Sayfa#


AKSARAY

İL İMAMI YUSUF ÇAKIR

Adıyaman Besnili. 37 yaşında. İlahiyat Fakültesi mezunu. 2004'te PDY kontrolündeki Adana Özel Özgören Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenliği yaptı. Kasım 2014'ten beri Akçağ Eğitim'de çalışıyor.

#Sayfa#
KONYA

İL İMAMI MEHMET KAYA

Denizli Çivrilli. 53 yaşında. PDY'nin Afyonkarahisar imamıyken Temmuz 2014'te Konya il imamı olarak atandı. "Muhammed" kod adını kullanıyor. Halen de kamuda imamhatip olarak görev yapıyor.

#Sayfa#


ANKARA

İL İMAMI CEMİL KOCA

54 yaşında. 1997'den bu yana Samanyolu Eğitim Kurumları Genel Müdürü. PDY'nin özel okullarının bağlı olduğu Özel Öğretim Kurumları Derneği'nin (ÖZ-ÖĞRET-DER) yönetim kurulu üyesi. Gülen'in 2001'de verdiği talimatla askeri okullar ve polis akademisine girecek öğrencileri Cemil Koca belirliyor.

#Sayfa#


ÇANKIRI

İL İMAMI ABDULLAH ÖZDEMİR

Erzurumlu. 36 yaşında. Ağustos 2013'e kadar PDY'nin kontrolünde Samsun'da faaliyet gösterdi. Eylül 2013'te Çankırı il imamı olarak atandı. Aralık 2014'ten bu yana da Azim Eğitim'de çalışıyor.

#Sayfa#


YOZGAT

İL İMAMI DAVUT SAĞIR

Kahramanmaraş Göksunlu. 40 yaşında. Erciyes Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. Merzifon Sanayici ve İşadamları Derneği üyesi. Nisan 2013'te Yozgat il imamı Mahir Şahin'in Ankara'da görevlendirilmesi üzerine onun yerine atandı. Halen Yozgat'ta yaşıyor.

#Sayfa#


SİVAS

İL İMAMI MUSA KAYA
Sakarya Hendekli. 43 yaşında. Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesi 1996 mezunu. 2008- 2013 arasında Kırşehir'de PDY'nin kontrolündeki Dünya Eğitim Hizmetleri'nde çalıştı ve Sivas'a il imamı olarak gönderildi.

#Sayfa#


NİĞDE

İL İMAMI MUSTAFA GÜMÜŞ

34 yaşında. Kahramanmaraş'ta 26 Aralık 2001'de, durumu şüpheli otomobilde yapılan aramada, üzerinde "Fitre ve Zekât" yazılı zarflar ve vakfa ait makbuzlarla yakalanan PDY kontrolündeki Necip Fazıl Kısakürek Vakfı görevlileri arasında yer aldı.

#Sayfa#


KAYSERİ

İL İMAMI SITKI BAŞ

Denizli Çivrilli. 43 yaşında. PDY'nin Kayseri il imamı. Özel Yüksel Sarıkaya İlköğretim Okulu'nda 2003 itibariyle kurucu temsilci olarak görev yaptı. Kasım 2014'ten beri Battalgazi Özel Eğitim kurumunda görev yapıyor.

#Sayfa#


KARAMAN

İL İMAMI MUSA ANGIL
39 yaşında. 2012- 2013 PDY kontrolündeki Aksaray Sema Koleji'nde Din Kültürü öğretmeni olarak çalıştı. Aksaray il imamlığı yaptı. Ağustos 2013'te Karaman imamı olarak tayin edildi. Aralık 2014'ten bu yana Özel Karaman Sabah Eğitim Hizmetleri'nde çalışıyor.

#Sayfa#


KIRIKKALE

İL İMAMI MEHMET MERD

2013'e kadar PDY bünyesinde Konya'da faaliyet gösterdi. Haziran 2013'te Kırıkkale il imamı olarak atandı. Kasım 2014'ten beri Kale Feza Eğitim'de çalışıyor. Kırıkkale'de yaşıyor.

#Sayfa#


KIRŞEHİR

İL İMAMI MUSA ARSLAN

İstanbul'da doğdu. 35 yaşında. 2013 Mart ayına kadar PDY bünyesinde Ankara'da faaliyet gösterdi. Sonra Kırşehir il imamı olarak atandı. Kırşehir'e yerleşip PDY kontrolündeki Dünya Eğitim'de çalışmaya başladı.

#Sayfa#


KAYSERİ BÖLGE SORUMLUSU

YAHYA KARADENİZ
Balıkesir Havranlı. 50 yaşında. 2003'te Adana, 2007'de ise 'da "Bölge Koordinatörü" olarak çalıştı. Ekim 2009 itibariyle faaliyetlerini Çanakkale'de sürdürdü. Şu an Kayseri Melikgazi İbrahim Tennuri Ortaokulu'nda teknoloji ve tasarım öğretmeni. 2014'ten bu yana Kayseri Bölge Sorumlusu olarak görev yapıyor. Kayseri ve civarındaki 17 kentten de sorumlu isim.