X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ege imamı ABD'ye kaçtı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ege imamı ABD'ye kaçtı

  • Giriş Tarihi: 22.1.2015
Ege imamı ABD'ye kaçtı
Ege imamı ABD'ye kaçtı

İzmir Bölge İmamı Bekir Baz, 8 ilin koordinatörlüğünü yapıyor. İzmir Yamanlar Koleji'nde 17 Aralık'ın provası gibi toplantıyı tertipleyen Baz, Paralel Yapı deşifre olunca ABD'ye kaçtı

Hükümete yönelik 17-25 Aralık darbe girişimi sonrasında deşifre olan Paralel Devlet Yapılanması'nın (PDY) üst düzey yöneticilerinin firarı sürüyor. Örgütte aktif görev alarak birçok yasadışı eylemde rol alan isimler, Pensilvanya'daki örgüt lideri Fethullah Gülen'in yanına kaçıyor.

SABAH DEŞİFRE ETMİ ŞTİ

Bunlardan biri de Ege Bölge İmamı Bekir Baz. Bölgedeki 8 ilin koordinatörlüğünü yürüten Bekir Baz'ın geçen eylülde ABD'ye gittiği ve bir daha dönmediği ortaya çıktı. SABAH Gazetesi'nde 10 Mayıs 2014 tarihinde yayımlanan, "Darbenin sinyali İzmir'de verildi" başlıklı haberde Bekir Baz'ın öncülüğünde yapılan toplantı deşifre edilmişti. İzmir Yamanlar Koleji'nde yapılan toplantıda 17 Aralık darbe girişiminin ipuçları verilmişti. Paralel Yapı'nın 17 Aralık operasyonundan bir ay önce, Yamanlar Koleji'nin İzmir Karşıyaka'daki kampusunda 5 bin kişilik gizli bir toplantı düzenlediğini ve hükümete karşı operasyonun ipuçlarını verildiğini aktaran mütevelli, konuşmacı olarak da Ege Bölgesi İmamı Bekir Baz'ın yer aldığını söylemişti. Toplantıya kamera ve kayıt cihazı sokulmadığını belirten İzmirli işadamı ve mütevelli B.S.T., hükümeti karalayan videoların izletilip herkesin aleyhte motive edildiğini vurgulayıp şöyle devam etti: "Meğer bu 17 Aralık öncesi safları sıklaştırma operasyonuymuş. Ve büyük ihtimalle tüm Türkiye'de yapılmış. Aslında, anlattıkları gibi dershaneler konusunda devletle 'güzel güzel' pazarlık yapılmamış, montaj, ses kaydı ve görüntülerle devletimize utanmadan şantaj yapılmış ve meşru hükümet tehdit edilmiş" açıklamalarında bulunmuştu.HER ŞEY GİZLİ SAKLI

Paralel Devlet Yapılanması'nın imamları faaliyetlerini büyük bir gizlilik içinde yürütüyor. Ne sosyal medyada ne de yazılı ve görsel medyada imamlara ait ne fotoğraf ne de bilgi paylaşılıyor. Paralel Yapı imamları, günlük hayatlarında gerçek kimliklerini kullanırken, örgüt adına yürütülen tüm eylem ve faaliyetlerde ise kod isim kullanıyor. Alt kadrolarsa imamların gerçek isimlerini bilmiyor.


#Sayfa#


İZMİR

BÖLGE / İL İMAMI BEKİR BAZ

Avukatlık yapıyor. 2002'ye kadar PDY bünyesinde İstanbul'da faaliyet gösterdi. Aynı yıl İzmir İl İmamı olarak atandı. Son dönem itibarıyla PDY'nin Ege Bölge Koordinatörü olarak faaliyet gösteren Baz, aynı zamanda İzmir Gediz Üniversitesi Mütevelli Heyeti üyesi. Baz, Yamanlar Koleji'ndeki ihanet toplantısının duyulmasının ardından 3 Eylül 2014'te ABD'ye kaçtı.

#Sayfa#


MANİSA

İL İMAMI NADİR OKŞİT

Almanya'da doğdu. 43 yaşında. 2008'de Kütahya İl İmamlığı görevini yürüttü. Nadir Okşit, Numan kod adını kullanıyor. Haziran 2014 itibariyle Manisa İl İmamlığı görevini yürütüyor. Kasım 2014'ten beri Baran Eğitim Yayıncılık İnş. Tic.A.Ş. bünyesinde görev yapıyor.

#Sayfa#


AYDIN

İL İMAMI ABDÜLBEKİR KALKAN

Kars'ta dünyaya geldi. 43 yaşında. 2011 Haziran'ına kadar PDY bünyesinde İzmir'de faaliyet gösteren Kalkan, 2011'in Haziran ayında PDY kontrolündeki Sembol Eğitim Kurumları ve Yurt İşletmeciliği Ticaret A.Ş'nin Genel Müdürü ve Aydın İl İmamı olarak atandı.

#Sayfa#


KÜTAHYA

İL İMAMI Ali PEKSÖZ

Pamukkale Üniversitesi mezunu ve öğrencilik yıllarından itibaren grubun her kademesinde görev aldı. 2006'da PDY'nin Denizli Semt/ Mahalle İmamları arasında yer aldı. Aynı yıl Aydın İl İmamı oldu. 2014 itibariyle Kütahya İl İmamı görevini sürdürüyor. Halen Simav Kuşu Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak görev yapıyor.

#Sayfa#


UŞAK

İL İMAMI MUSTAFA BALCI

Ankara'da doğdu. 41 yaşında. Mayıs ayına kadar PDY bünyesinde İzmir'de faaliyet gösteren Balcı, Haziran 2012'de Uşak İl İmamı olarak tayin edildi. Kasım 2014 itibariyle Gökkuşağı Eğt. Öğr. Tur. Tic. A.Ş. bünyesinde görev yapıyor. Uşak'ta Ünalan Mahallesi'nde yaşıyor.

#Sayfa#


DENİZLİ

İL İMAMI MEHMET BOZ
Eskişehir'de doğdu. 42 yaşında. 1996'da PDY İzmir Yeşilyurt Semt İmamlığı yaptı. 2011 yılının Mart ayında Denizli İl İmamı olarak atandı. Kasım 2014 itibariyle Denizli'deki Özel Serhat Eğitim ve Araçları Lokanta İşletmeleri A.Ş. bünyesinde görev yapıyor.