X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Batılı imam taktiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Batılı imam taktiği

  • Giriş Tarihi: 25.1.2015
Batılı imam taktiği
Batılı imam taktiği

Paralel Devlet Yapılanması'nın, illeri için ortak stratejisi, İstanbul, Afyon, Manisa gibi şehirlerden genç isimleri il imamı olarak görevlendirmek... İmamların büyük kısmı da, yapıya bağlı şirketlerde çalışıyor görünüyor

'nın Güneydoğu'daki imamlarının çoğu, Batı illerinde doğan genç isimlerden oluşuyor. Örneğin Diyarbakır imamı Çanakkale, Gaziantep imamı Manisa, Şanlıurfa imamı İstanbul, Kilis imamı ise Afyon doğumlu. İmamların pek çoğu da faaliyetlerini, PDY'ye ait şirketlerde sürdürüyor.

#Sayfa#

GAZİANTEP

İLİMAMI MEHMET KOCATÜRK

Manisa'da doğdu. 47 yaşında. PDY Gaziantep İl İmamı ve Zirve Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi. 1995'te, Gülen Grubu'nun Ankara'da faaliyet yürüten özel evlerinde kalan öğrenciler arasında yer aldı. Nisan 1999 itibariyle Türkmenistan Aşkabat'a yerleşti. 1998-2001 arasında Gülen Grubu'nun Ankara Yenimahalle Bölge İmamlığı görevini yürüttü. 2002 yılı içerisinde Kayseri İl İmamı olarak görevlendirildi. 2005'te ABD'ye giderek 'i ziyaret eden Kayseri ili mütevelli heyetinde yer alan Kocatürk'ün, Fethullah Gülen nezdinde itibarlı bir konumu bulunuyor. 2007'de Gaziantep İl İmamı oldu. Kasım 2014 itibariyle Sefa Özel Öğretim Hizm. ve Eğitim Araç. San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde görev yapıyor.

#Sayfa#


DİYARBAKIR

İL İMAMI İBRAHİM KÖKLÜKAYA

Çanakale'de doğdu. 45 yaşında. Nahçivan'daki Türk Koleji'nde geçmiş dönemde müdürlük, 1998 itibariyle KKTC Magusa'da orta ve lise öğrenim yurdu sorumluluğu yaptı. Temmuz 2012'de Diyarbakır İl İmamı olarak tayin edildi. Kasım 2014 itibariyle Kültür Özel Eğitim Öğretim İnşaat Tur. Tic. Ve A.Ş. bünyesinde görev yapıyor.

#Sayfa#


ŞANLIURFA

İL İMAMI OSMAN NURİ KARABAŞ

İstanbul'da doğdu. 47 yaşında. Şanlıurfa'da PDY kontrolündeki Çağlayan Okulları'nın yönetim kurulu başkanı. 2009'a kadar Gaziantep'te Ziraat Mühendisi olarak çalıştı. Bu dönemde Gaziantep'te PDY adına aktif faaliyet yürüttü. Mart 2009'da üst düzey PDY mensupları tarafından tayini Şanlıurfa'ya çıkarıldı.

#Sayfa#


ADIYAMAN

İL İMAMI HABİB BIÇAKÇI

Kars'ta doğdu. 44 yaşında. 1990'da PDY tarafından faaliyete geçirilen Özel Doğanşehir Erkek Öğrenci Yurdu müdürlüğünü yaptı. 2007'de Şırnak İl İmamlığı görevinde bulundu. Amcasının oğlu Nihat Bıçakçı, ABD birliklerince, Ekim 2004'te Irak Felluce'de düzenlenen operasyonda öldürüldü. Haziran 2009'dan bu yana Adıyaman İl İmamı. Kasım 2014 itibariyle Adıyaman Başarı Eğitim Hizmetleri İnşaat Bas. San. A.Ş. bünyesinde görev yapıyor.

#Sayfa#


SİİRT

İL İMAMI HALİL İBRAHİM YANIK

43 yaşında. 2008'de PDY kontrolünde Adana'da esnaf imamlığı görevini yürüttü. Aynı dönemde, Adana'da faaliyet gösteren Perihan Üçgül Lisesi'nde Halka İlişkiler Bölümü'nde çalıştı. Ağustos 2014'te Siirt İl İmamı olarak görevlendirildi. Kasım 2014 itibariyle Lotus Eğitim Dağıtım İnşaat Turizm Yemek Hizm. San. Ve Tic. A.Ş. bünyesinde görev yapıyor.

#Sayfa#

MARDİN

İL İMAMI SAMİ KAYA

Kayseri 'de doğdu. 44 yaşında. Mardin'de PDY kontrolündeki Safiye Eğitim Kurumları A.Ş. isimli firmada çalışıyor. Son olarak 2002'den 2012'ye kadar Kahramanmaraş Elbistan'da İlçe İmamı olarak görevlendirildi. Kasım 2014 itibariyle Safiye Eğitim Kurumları A.Ş. bünyesinde görev yapıyor.

#Sayfa#

KİLİS

İL İMAMI OSMAN ÖNER

Afyon'da doğdu. 44 yaşında. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu. 2009'da Mardin İl İmamı oldu. Eşinin hastalığı nedeniyle Aralık 2009'da Batı'da bir ile atandı. Halen Kilis Merkez Atatürk Okulu'nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni...

#Sayfa#

BATMAN

İL İMAMI MUSTAFA TORU

Mersin 'de doğdu. 38 yaşında. Batman Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görevli olan Toru, Ocak 2015 itibariyle Batman Merkez Sakarya İlkokulu'nda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni...