Üçüncü kez iptal olunca 'den sert tepki

Giriş Tarihi: 6.2.2015 01:47 Güncelleme Tarihi: 6.2.2015 07:15
Üçüncü kez iptal olunca AK Parti'den sert tepki

'nde emekli olacak 'ın yerine geçecek ismin belirleneceğini yarınki seçim iptal edildi.

'ın geçtiğimiz Pazartesi günü başkanlık seçiminin üç dört gün içinde yapılacağını açıklamasının ardından yarın yapılması kararlaştırılan seçim iptal edildi.

KESİN BİR TARİH VERİLMEDİ

, üyelere "Yarın 9:30'da Genel Kurul'da yapılacak gizli gündem iptal oldu" diye bildirdi.

HAŞİM KILIÇ, ERDOĞAN'I KAPIDA KARŞILADI - TIKLAYIN

Kılıç, seçimin ileri bir tarihte yapılacağını belirtti ancak kesin tarih vermedi.

AK PARTİLİ ŞENTOP'TAN TEPKİ

Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, 'nde (AYM) Başkanlık seçiminin ertelenmesi konusunda, "Akla şu geliyor; Sayın Başkan acaba yeni başkan seçiminde, istediği sonucun çıkmayacağını düşündüğü için mi seçim gündemli toplantıyı erteleyip durmaktadır? Eğer böyleyse çok vahim bir tablo var ortada.

Daha bir kaç gün önce yeni bir üyenin yemin töreninde hukuktan, demokratikleşmeden söz etmişti; şimdi ise üyelerin demokratik bir şekilde seçecekleri yeni başkanın seçim sürecini erteleyip durmakta. Anayasa Mahkemesi üyeleri gibi başkanları da emekli olurlar. Emekli olunca da Mahkeme ile ilişkileri kesilir.

Hiçbir başkan, kendisinden sonrasını da tanzim etmek için uğraşmaz; uğraşmamalıdır. Eğer Sayın Başkan kendisinden sonraki başkanı belirlemek için uygun ortam bulmak üzere seçimi erteliyorsa çok yakışıksız bir tablo var demektir. Mahkeme'nin saygınlığını korumak başta Başkan'ın görevidir. Mahkeme kadıya mülk değildir."
ARKADAŞINA GÖNDER
Üçüncü kez iptal olunca AK Parti'den sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz