X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Beştepe'de 3'üncü randevu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Beştepe'de 3'üncü randevu

  • Giriş Tarihi: 21.4.2015
Beştepe'de 3'üncü randevu
Beştepe'de 3'üncü randevu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 3'üncü kez Başkanlık ettiği Bakanlar Kurulu'nun gündeminde 1915 olayları ve seçim güvenliği vardı

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında dün üçüncü kez toplandı. Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda gerçekleşen ve 9.5 saat süren toplantının gündemini, seçim güvenliği ve Ermeniler'in 24 Nisan hazırlığı oluşturdu. Toplantı devam ederken açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, 1915 olaylarının asla "soykırım" olarak değerlendirilemeyeceğini belirterek, "Biz tarihimizde böyle bir kara sayfanın olmadığına inanıyoruz. Biz hiçbir zaman ihanet etmedik" dedi. Arınç özetle şunları söyledi:
HALKIMIZ TAKDİR EDECEK: BM'nin soykırım tarifi içerisine Türkiye'de 1915'te yaşanan olaylar girmez. AP ve onun öncesinde başka kurumlar farklı açıklamalar yaptıklarında HDP hariç Türkiye'deki siyasi partiler aynı konuda milli bir mesele olduğu için ittifak ettiler. AK Parti, MHP ve CHP gereken cevapların verilmesi konusunda müşterek bir bildiriye de imza attılar. HDP'nin farklı görüşleri var. Onu da halkımız takdir edecektir.
ALMANYA'NIN SOYKIRIM KARARI: Parlamentolar bu tür kararlar alabilir ama hükümetler arası ilişkilerimizin verimli bir noktada bulunması, bu kararların psikolojik olduğunu, belli noktalara mesaj verme amacını taşıdığını gösterir. Bu tür kararlar almanın, birtakım Ermeni lobilerine, diyasporasına ya seçim karşılığı ya da bir başka şey karşılığı tanındığını biliyorum. Her şeyin sonu değil. Hepsine karşı söylenecek sözümüz vardır.
MÜKEMMEL BİR AÇIKLAMA: (Başbakan'ın Osmanlı Ermenilerine ilişkin açıklaması) Güzel bir açıklama yaptılar. Bu 24 Nisan'a yaklaşan günlerde yapılan dostane bir açıklama. Mükemmel bir açıklama oldu.

SEÇİMİN GÜVENLİĞİ MUTLAKA SAĞLANACAK
"Son günlerde yaşanan olaylar provokatif eylemlerdir. Seçim güvenliğini mutlak ölçüde kamu düzenimizi de koruyarak sağlayacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Herkes görevinin başındadır. Seçimin güvenliğinin ne şekilde sağlanabileceği, olası istihbaratlara karşı vatandaşların güvenle nasıl oy verebilecekleri konusu birinci gündemimizdedir. Bu, hükümetimizin üzerine düşen büyük bir görevdir"