X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER En uçuk seçim vaadi DSP'den!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

En uçuk seçim vaadi DSP'den!

  • Giriş Tarihi: 27.4.2015 09:47
En uçuk seçim vaadi DSP'den!
En uçuk seçim vaadi DSP'den!

Seçim bilgirgesini açıklayan DSP Başkanı Masum Türker, iktidara gelmeleri durumunda asgari ücreti 2 bin 200 lira yapacaklarını belirtti.

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, seçim bildirgesini açıkladı. DSP'nin seçim vaatlerinde ekonomik unsurlar göze çarptı.

DSP Genel Başkanı Masum Türker, TES-İŞ Sendikası Salonu'nda Demokratik Sol Parti'nin "Özlemini Duyduğumuz Ortak Değişim ve Dönüşüm, Mutlu İnsan, Güçlü Türkiye" başlıklı seçim bildirgesini açıkladı.

"ASGARİ ÜCRET 2 BİN 200 LİRA"

DSP'nin seçim bildirgesi "Mutlu İnsan Güçlü Türkiye" sloganıyla görücüye çıktı. Türker, yoksulluk ve işsizliğin çözümünün en acil sorunların başında geldiklerini ve öncelikle çocuk işçiler olmak üzere, tüm işçilerin haklarının korunacağını belirterek "En az emekli maaşı 2 bin 600 lira, asgari ücret 2 bin 200 lira olacak. Ücretlilerin vergilendirilmesinde asgari ücret tutarı kadar ücret sosyal güvenlik kesintisi hariç vergi ve diğer tüm kesintilerden muaf olacaktır. Ortaöğretime giriş sınavsız olacak, üniversiteye girişte öğrencilerin geleceklerini tek bir sınava bağlamalarının önüne geçilerek, kamu personelinin seçimine benzer bir yerleştirme sistemi benimsenecektir. Herkes yeteneğine ve isteğine göre eğitim yapacak, eğitimde rekabet eşitliği her kademede kaliteli ve parasız eğitim olanağı oluşturacak."