X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Ak Parti'yi bakın nasıl hedef gösterdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Ak Parti'yi bakın nasıl hedef gösterdi

  • Giriş Tarihi: 3.6.2015 19:15 Güncelleme Tarihi: 3.6.2015 19:41
Ak Parti'yi bakın nasıl hedef gösterdi
Ak Parti'yi bakın nasıl hedef gösterdi

Eşbaşkanı , "Eğer Türkiye'deki halklar IŞİD belasından kurtulmak istiyorlarsa bunun yolu AKP yönetiminden kurtulmaktan geçiyor" dedi.

PKK Eşbaşkanı terörist , bölgedeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu. T24'ten Celal Başlangıç'a konuşan Cemil Bayık, "Eğer Türkiye'deki halklar, kültürler ve dinler gerçekten IŞİD belasından kurtulmak istiyorlarsa bunun yolu, bu AKP yönetiminden kurtulmaktan geçiyor" diye konuştu.

HİÇ KİMSE AK PARTİ İLE KOALİSYON YAPAMAZ

AK Parti'nin tek başına iktidar olmasının çok zor olduğunu söyleyen Cemil Bayık, şöyle konuştu:

"AKP'nin tek başına iktidar olması çok zor. Öyle görünüyor ki, Türkiye'de koalisyonlar olabilir. Bu ihtimal daha çok güç kazanıyor. Ama koalisyon AKP ile olmaz. Çünkü AKP demokratik bir güç değil, demokrasiyi hedeflemiyor. Sorunları demokrasiyle çözmeyi esas almıyor. Tam tersine otoriter bir anlayışı var. Giderek bunu daha da çok derinleştiriyor. Bu aslında oldukça tehlikelidir. Demokrasi mücadelesi veren hiçbir güç AKP ile koalisyon yapamaz. Eğer AKP ile koalisyon yapmaya kalkarsa o zaman bu güçlerin demokrasi mücadelesi vermedikleri, toplumu aldattıkları ortaya çıkar. Sırf seçimi kazanmak için demokratik söylemi geliştirdikleri ortaya çıkar ki bu hem demokratik güçler açısından hem de toplum açısından tehlikelidir. AKP'nin aldatma politikaları kadar tehlikelidir."

KAYNAK:YENİAKİT.COM.TR