X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER HDP milletvekili Zeydan için fezleke hazırlandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

milletvekili Zeydan için hazırlandı

  • Giriş Tarihi: 29.7.2015 15:11 Güncelleme Tarihi: 29.7.2015 15:57
HDP milletvekili Zeydan için fezleke hazırlandı
HDP milletvekili Zeydan için fezleke hazırlandı

Yüksekova Cumhuriyet Başsavcılığı, Hakkari Milletvekili 'ın dokunulmazlığının kaldırılması için hazırladı.

Hakkari Milletvekili hakkında, dokunulmazlığının kaldırılması için hazırlandı.

Yüksekova Cumhuriyet Başsavcılığı, HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan'ın, Türk Silahlı Kuvvetlerinin terör örgütü PKK'ya yönelik başlattığı hava saldırılarına ilişkin, 26 Temmuz'da yapılan protesto yürüyüşünde söylediği, "PKK'nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar" sözleri üzerine soruşturma başlattı.

Zeydan'ın açıklamalarının yer aldığı kamera kayıtlarını inceleyen savcılık, hazırladığı fezlekeyi, TBMM'ye sunulmak üzere Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğüne gönderdi.

Fezlekede, Zeydan'ın, "Terör örgütü propagandası yapmak" ve "Terör örgütünü övmek" suçlarından yargılanması, ayrıca dokunulmazlığının kaldırılması talep ediliyor.

Zeydan, 26 Temmuz'da bazı basın yayın organlarında da yer alan açıklamasında, "PKK, Türkiye'yi ve Orta Doğu'yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye'yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK'nın öyle bir gücü var ki sizi tükürüğüyle boğar. Ateşle oynuyorsunuz, bu anlaşılmaz tekçi, zihniyetçi iktidar hırsından vazgeçin" ifadelerini kullanmıştı.