X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 7 personelden haber alınamıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

7 personelden haber alınamıyor

  • Giriş Tarihi: 11.8.2015 09:26 Güncelleme Tarihi: 11.8.2015 09:32
7 personelden haber alınamıyor
7 personelden haber alınamıyor

Hakkari’nin Üzümlü sınır kapasında görevli oldukları belirtilen 7 gümrük muhafaza memurundan dün Sabah saat 09.00’dan itibaren haber alınamadığı belirtildi.

Çukurca sınır kapısında görevli oldukları belirtilen 7 gümrük muhafaza memuru, dün sabah saatlerinde Yüksekova'dan Çukurca'ya gitmek üzere bir minibüsle yola çıktı. Gümrük memurlarının göreve gelmemesi üzerine sınır kapasında görevli diğer memurlar arkadaşlarına önce telefonla ulaşmaya çalıştı.

Ulaşamayınca da kaymakamlığı arayarak durumu haber verdi. Personelin PKK'lılar tarafından kaçırılmış olabileceği ihtimali üzerine durulurken, yetkililer, halen kayıp olan personelin arandığını ve ulaşılmaya çalışıldığını söyledi.

Bu arada, dün sabah saat 08.00 sıralarında mayın arama tarama faaliyetleri yaparken yola önceden döşenen iki mayın düzeneğinin PKK'lılar tarafından uzaktan kumanda ile peş peşe patlatılması ve bölgede patlatılmaya hazır başka mayın düzeneklerinin de bulunduğu gözönüne alınarak kapatılan Hakkari-Çukurca karayolunun da halen ulaşıma açılmadığı kaydedildi.