X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Türkiye'deki saldırılar dünya basınında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Türkiye'deki saldırılar dünya basınında

  • Giriş Tarihi: 11.8.2015 07:46 Güncelleme Tarihi: 11.8.2015 07:49
Türkiye'deki saldırılar dünya basınında
Türkiye'deki saldırılar dünya basınında

Dün Türkiye'de ABD Konsolosluğu ile Sultabeyli'deki polis karakoluna düzenlenen terör saldırılarına İngiltere ve ABD basını geniş yer verdi.

TELEGRAPH: TÜRKİYE'DE TERÖR, 9 KİŞİ ÖLDÜ

Türkiye son haftaların en kanlı günlerinden birini yaşadı. Kürt isyancılar ülkenin çeşitli yerlerinde ölümle sonuçlanan saldırılar düzenledi. Meydana gelen olaylarda toplam 9 kişi hayatını kaybetti, 11 kişi de yaralandı.

BBC: İSTANBUL VE ŞIRNAK'TA ÖLDÜRÜCÜ ŞİDDET

Türkiye'deki farklı yerlerde meydana gelen patlamalarda 6 emniyet mensubunun öldürülmesi hükümet ile Kürt militanlar arasındaki tansiyonu yükseltiyor. Şırnak'ta dört polis memuru yola döşenen mayının patlaması sonucu hayatını kaybederken İstanbul'daki Amerikan Konsolosluğu'na yapılan saldırılarda bir polis hayatını kaybetti.FİNANCİAL TİMES: İSTANBUL VE TÜRKİYE'NİN GÜNEYDOĞUSU ÖLÜMCÜL SALDIRILARLA KARŞI KARŞIYA

Aralarında beş polis memuru ve bir askerin bulunduğu toplam sekiz kişi pazartesi günü Türkiye'nin güneydoğusu ve İstanbul'da meydana gelen patlamalarda hayatını kaybetti.

GUARDİAN: İKİ MARKSİST KADIN ABD KONSOLOSLUĞU'NA ATEŞ AÇTI

Yasadışı Marksist örgüt üyesi iki kadın pazartesi günü İstanbul'daki ABD Konsolosluğu'na ateş açtı. Bu olay, Türkiye'nin IŞİD'e yönelik askeri müdahale kararının arkasından gelen saldırı dalgasının sonuncusu olarak gerçekleşti.

DAİLY EXPRESS: TÜRKİYE SALDIRI ALTINDA

Türkiye'de dün meydana gelen ve polisi hedef alan saldırılar düzenlendi. Saldırılarda sekiz kişi hayatını kaybetti. Söz konusu saldırılar, Türkiye'nin birkaç hafta önce IŞİD ve Irak'taki Kürtlere yönelik eş zamanlı yaptığı saldırıların ardından yaşandı.

CNN: İSTANBUL'DAKİ POLİS İSTASYONU'NA YAPILAN SALDIRIDA 10 KİŞİ YARALANDI

Pazartesi günü erken saatlerde İstanbul'un Sultanbeyli ilçesindeki polis karakoluna yapılan saldırıda bir kişi öldü, 10 kişi yaralandı. Aynı gün İstanbul'daki ABD Konsolosluğu'na iki kadın terörist ateş açtı.

NEW YORK TİMES: ABD KONSOLOSLUĞU'NDA SİLAHLI ÇATIŞMA

Türkiye'deki şiddet, hükümetin IŞİD'e yönelik operasyon yapmasının ardından giderek arttı. Saldırganlar dün, ABD Konsolosluğu'na ateş açtı.

Pazartesi günü Türkiye'de meydana gelen dört saldırıdan hiçbirinin IŞİD ile ilişkisini olup olmadığı belirtilmedi. Onun yerine saldırıyı üstlenen DHKPC ile PKK suçlandı.