X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Örgütün beynine girildi!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Örgütün beynine girildi!

  • Giriş Tarihi: 18.8.2015 08:51
Örgütün beynine girildi!
Örgütün beynine girildi!

İzmir’de FETÖ’ye ait 29 okul ve 15 ayrı adrese yönelik polis operasyonu başlatıldı. Örgüte yardım yataklık ettikleri ve mali kaynak sağladıkları gerekçesiyle gerçekleştirilen operasyonda Fethullah Gülen Gurubu’nun ünlü okulu Yamanlar Koleji de bulunuyor.

FETÖ örgütüne yönelik İzmir'de bu sabah geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Operasyon çerçevesinde 29 ayrı okul ve 15 ayrı adreste mahkeme kararı ile baskın yapan İzmir Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yamanlar Koleji'ne ait merkez ve şube okullarda da arama yapıyor.

İzmir Cumhuriyet Savcısı Okan Bato'nun talimatı ile gerçekleştirilen operasyonun gerekçesinin FETÖ örgütüne yardım yataklık, mali ve insani kaynağı sağlanması olarak belirtildi. Arama başlatılan adresler arasında Pensilvanya'da yaşayan ve hakkında 2 ayrı arama kararı bulunan Fethullah Gülen için özel önemi bulunan Yamanlar Koleji de bulunuyor. ABD'ye gidene kadar en özel toplantılarını yaptığı Yamanlar Koleji'nin merkez binasında da ve çeşitli şubelerinde de arama başlatan polis, şüpheli gördüğü evraklara el koyarken aramaların gün boyu sürebileceği belirtiliyor.
Mali polisin FETÖ örgütü kontrolünde olduğu iddia okullarda çeşitli imar yolsuzlukları da tespit ettiği, bir okulda yangın raporu alınamaması üzerine sahte yangın raporu düzenlenerek çocukların canlarının tehlike altına atıldığı belirlendi.