X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Algı terörüne karşı ülkenizi savunun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Algı terörüne karşı ülkenizi savunun

  • Giriş Tarihi: 29.9.2015
Algı terörüne karşı ülkenizi savunun
Algı terörüne karşı ülkenizi savunun

Başbakan, New York'ta ABD'de yaşayan Türkler'e Paralel örgüt'le mücadele çağrısı yaptı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, BM Genel Kurulu açılışı için bulunduğu New York'ta önceki akşam ABD'de yaşayan Türk toplumunun temsilcileriyle bayramlaştı. Waldorf Astoria Otel'de düzenlenen bayramlaşma programında Davutoğlu paralel yapıyı merkeze aldığı konuşmasında Türkiye'ye karşı algı operasyonuna işaret etti. ABD'de yaşayan Türkler'den Pensilvanya merkezli Paralel Örgüt'ün algı operasyonlarına karşı ülkelerini savunmalarını istedi. Davutoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi:
PARAEL YAPI'NIN ALGI TERÖRÜ: Türkiye'ye dönük içeride bir terör var ama dışarıda bir başka terör, algı terörü var. Emin olun algı terörü, içerideki silahlı terör kadar tehlikelidir ve Türkiye'nin geleceğine meydan okumaktadır. Algı teröründen kasıt şu: Türkiye bu kadar fedakarlık yaparken, Türkiye'yi DAEŞ ile işbirliği yapıyor gibi gösterenler Türkiye'ye dönük en büyük terörü yapıyorlar. Algı terörü şu: Demokratik seçimlerden geçerek iş başına gelmiş AK Parti hükümetleri hoşuna gitmediği için bu demokratik süreçlerin tümünü yok sayarak bir algı operasyonu yapmak. Cumhurbaşkanımız hakkında algı operasyonu yapmak. Bizim hakkımızda algı operasyonu yapmak. Her seçimde tekrar tekrar milli irade desteğini almış kadrolarla ilgili asılsız iddialarda bulunmak.
KİMİN YAPTIĞINI İYİ BİLİYORSUNUZ: Bunların kimler tarafından yapıldığını siz çok iyi biliyorsunuz. Kimlerin, kimlerle işbirliği yaptığını, kimlerin Türkiye'yi içeride bir terör kıskacı, dışarıda da bir algı terörüyle belli bir çıkmaz sokağa sokmak istediğini siz çok iyi biliyorsunuz.
TÜRKİYE'Yİ SAVUNUN: Yıllarca Türkiye'de hayırsever vatandaşların hayırlarıyla beslenenlerin, şimdi Türkiye'yi karalamak için ne tür kampanyaların aleti olduklarını siz çok iyi görüyorsunuz. Onun için sizlerden beklentimiz, Ermeni lobisine, Yahudi lobisine, Rum lobisine şimdiye kadar verdiğiniz mücadelenin yanında Türkiye'ye dönük algı terörü oluşturan bütün faaliyetlere karşı da başınızın dik, gururla Türkiye'yi savunmanız. Sizden kendinizi, geldiğiniz ülkeyi savunmanızı istiyorum.

ARTIK ZAYIF VE YALNIZ DEĞİLİZ: Artık zayıf, yalnız değiliz. Artık birilerinden borç dilenen bir ülke değiliz. Bütün tuzaklara, engellemelere rağmen özgüven içinde kalkınan, demokrasisini tahkim eden ve her şartta özgürlüklerle güvenliği birlikte koruyabilen, güçlü bir Türkiye Cumhuriyeti devleti var. Sizinle birlikte, sizin katkılarınızla yurtdışında daha da güçlü olan bir ülkeniz var.

KURULAN HER TUZAĞI TASFİYE EDERİZ: Türkiye'nin yükselen bir ülke olarak 2023'e emin adımlarla yürüyüşünde sizlerin terinize, emeğinize, duanıza, gayretinize ihtiyacımız var. İçinize bir yeis düşmesin, şundan emin olun, biz Türkiye'ye kurulan her tuzağı tasfiye eder, Türkiye'nin önüne konacak her engeli aşacak kudreti gösteririz. 1 Kasım'da gururla gidip, Türkiye'nin kaderiyle ilgili tercihlerinizi oylamanızı rica ediyorum.
BAŞINIZ HEP DİK OLSUN: Türkiye'yi kim tehdit ederse gereken cevabı alacak. Buradan belki ürpererek izliyorsunuz yaşananları ama biliniz ki, 78 milyon kurulan tuzakları yerle bir etmekte kararlıdır. Bilmedikleri, anlamadıkları şu, biz et ve tırnak gibi asırlarca bir arada yaşamış nesillerin torunlarıyız. Aramıza kin, nefret ve fitneyi sokamazlar. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımızın her biri de Türkiye'nin temsilcisi olduğunu, Türkiye'yi tanıtma gayreti içinde olduğunu görüyoruz. Sizden ricamız, başınızın hep dik olması. Sizin başınızı hiç yere eğdirmedik, Allah da başınızı yere eğdirmesin.

#Sayfa#

HOLANDE İLE MÜLTECİLERİ KONUŞTU
Newyork'ta yoğun bir diplomasi trafiği yürüten Başbakan Ahmet Davutoğlu dün Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande ile bir araya geldi. Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre yarım saatlik görüşmede Suriye, sığınmacıların durumu ve terörle mücadele konuları ele alındı. Davutoğlu, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, Irak Başbakanı Haydar El Abadi, Lübnan Başbakanı Tamam Selam, Malezya Başbakanı Necip Rezak, Belçika Başbakanı Charles Michel ve Kosova Başbakanı İsa Mustafa ile de görüştü.

OBAMA VE PUTİN'LE BULUŞTU
Başbakan Davutoğlu, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon'un liderler onuruna verdiği yemekte de ABD Başkanı Barack Obama ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştü. Obama ve Putin ile ayrı ayrı bir araya gelen Davutoğlu, muhataplarıyla başta Suriye'deki durum olmak üzere, bölgesel güvenlik ve istikrar konularında görüş alışverişinde bulundu.

"ESAD VE TERÖRİST GRUPLAR OLMADAN SURİYE'DE BİR GEÇİŞ SÜRECİ SAĞLANMALI"
BM'de uluslararası medya kuruluşlarının da katıldığı bir basın toplantısı düzenleyen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'de Esad ve terörist gruplar olmadan bir geçiş süreci sağlanması gerektiğini belirterek, "Bütün bu formülleri Esad kendisi öldürdü. Ülkenin sadece yüzde 14'ünü kontrol edebilen bir tirandan geçiş sürecini yönetmesini beklemek mümkün değil" dedi. 2 milyon mültecinin "barışa doğru bir süreç başladı, ben ülkeme dönebilirim" dediği şartların bir geçiş süreci olduğunu vurgulayan Davutoğlu, "Ama bir aldatma şeklinde Esad'ın varlığının korunduğu bir süreç gerçek anlamda bir geçiş süreci olmaz. ABD Başkanı Barack Obama'nın da vurguladığı, Esad'ın gidişini sağlayacak kontrollü bir geçiş süreci" dedi.

ESAD VE DAEŞ İŞBİRLİĞİ İÇİNDE
Mülteci sayısının artışını engellemenin tek yolunun Suriye'de bir güvenli bölge oluşturmak olduğunu belirten Davutoğlu, "Hatta bizim sınırımıza yakın yerlerde bazı şehirler dahi inşa edilebilir. Çünkü insanlar hava saldırılarından kaçıyorlar." dedi. Suriye rejimi ile DAEŞ arasında taktik işbirliği olduğunu da vurgulayan Davutoğlu, "Rejimin hava saldırılarından sonra ılımlı muhalif güçler çekilmek zorunda kaldılar ve DAEŞ oraları kontrol eder oldu" dedi.