1453 sayfalık iddianameye Başsavcılıktan onay

Giriş Tarihi: 5.10.2015 20:42 Güncelleme Tarihi: 5.10.2015 21:11
1453 sayfalık iddianameye Başsavcılıktan onay

25 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yapıldığı ve şüphelilere kumpas kurulduğu iddiasıyla hazırlanan iddianame İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu tarafından onaylandı. İddianame İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

25 Aralık soruşturmasında usulsüzlük yapıldığı ve şüphelilere kumpas kurulduğu iddiasıyla 69 kişi hakkında hazırlanan iddianame İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu tarafından onaylandı.

1453 sayfalık iddianame, İstanbul Cumhuriyet Başsavcıvekili İsmail Uçar tarafından hazırlandı. iddianamede, tutuklanması talep edilen Gülen'in "darbeye teşebbüs", "silahlı örgüt kurmak ve yönetmek", "siyasal veya askeri casusluk maksadıyla gizli bilgileri temin etmek" suçlarından ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Başsavcı Hadi Salihoğlu'nun bir süredir incelediği İddianame, onaylanarak İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme'nin 15 gün değerlendirme süresi bulunuyor.

İddianamede, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve oğlu Bilal Erdoğan "müşteki", Başbakan Ahmet Davutoğlu ve bazı bakanlar "mağdur" olarak yer aldı. İddianame, onaylanması için İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunuldu.

ARKADAŞINA GÖNDER
1453 sayfalık iddianameye Başsavcılıktan onay
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz