X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Bu terör saldırısı bütün milletimize
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Bu terör saldırısı bütün milletimize

  • Giriş Tarihi: 14.10.2015
Bu terör saldırısı bütün milletimize
Bu terör saldırısı bütün milletimize

Teröristlerin sadece o anda Ankara Garı önünde bulunan vatandaşları değil, milletimizin tamamını hedef aldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saldırı tüm Türkiye'ye yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Garı önündeki hain terör saldırısının bütün Türkiye'yi hedef aldığını söyledi. Erdoğan, teröristlerin Suriye'den olduğuna dair istihbaratların olduğunu söyledi. Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö ile görüşmesinin ardından basın toplantısı düzenleyen Erdoğan, şu mesajları verdi:

ŞİDDETLE KINIYORUM:
Türkiye'nin birliğine, beraberliğine, huzuruna, istikrarına, hedeflerine yönelik bu terör saldırısını bir kez daha şiddetle kınıyorum. Bu saldırı Türkiye'ye yapılmıştır. Saldırının hedefi, orada bulunan vatandaşlarımızla birlikte ülkemizin ve milletimizin tamamıdır.


TERÖRÜN TASNİFİ YOK:
Biz terörü, kendini nasıl tanımladığına, hangi ismi kullandığına, söylemine, yöntemine göre tasnif etmiyoruz, sadece bu sıfatla adlandırıyoruz. Meseleye bu şekilde yaklaşmayan, terör karşısında, terör örgütleri karşısında çifte standart kullanan herkes, açık söylüyorum, teröre destek vermektedir.

KATİL AYRIMI YAPMIYORUZ:
Biz ölümler arasında ayrım yapmadığımız gibi katiller ya da terör örgütleri arasında da ayrım yapmıyoruz. Tüm terör örgütleri bizim nezdimizde aynı derecede cani, aynı derecede ahlaksız, aynı derecede kötüdür.

VİDEO İÇİN TIKLAYIN

KALPLERİ TAŞ KESİLMİŞ:
Milli ve yerli bir duruş gösterenlerle, başka projelerin, başka hesapların, başka güçlerin dümen suyuna girmiş olanların ayırt edildiği günlerden geçiyoruz. Katledilen masum vatandaşlarımızı, çocuklarımızı taş kesilmiş kalpleriyle görmezden gelenleri tarih kaydediyor.

#Sayfa#

TARİH KAYDEDİYOR:
Terör örgütlerinin hepsini aynı sıfatla anıp, aynı ilkeli tutumla onların karşılarına dikilmeyenleri ve acılar, ölümler üzerinden kendilerine bir ikbal inşa etmeye çalışanları tarih kaydediyor. Ankara Garı'ndaki patlama sonrasında yaşananlar bunun en son örneğidir. Daha bombanın dumanı dağılmadan, maktullerin bedenleri yerden kaldırılmadan, yaralılara müdahale edilmeden, ortada en küçük bir işaret, delil, bilgi yokken suçlu ilan etme yarışına girenlerin samimiyetsizliklerini üzüntüyle takip ettik.


KASIM GÜZELLEMESİ:
Hayatlarını kaybedenlerin kanları dahi kurumamışken olay yerine gidip seçim gününü işaret edenleri, kendilerince romantik kasım güzellemeleri yapanları, yaşanan acıları siyasete alet edenleri ibretle izledik. Henüz cenazeler toprağa verilmeden eylem çağrısında bulunanların, hayatı durdurma kampanyası başlatanların iki yüzlülüklerine hep birlikte şahit olduk. Saldırının arkasından televizyon ekranlarında, gazete sayfalarında, sosyal medyada millete hakaret edenler, milleti birbirine karşı kışkırtan, kalemini silah gibi kullanmaya çalışanlar oldu. Bu tutumların, bu tavırların hepsinin de teröre, terör örgütlerine hizmet ettiğinin bilinmesini istiyorum.

HALKIMIZ İTİBAR ETMEDİ:
Süreçte en iyi imtihanı milletimiz verdi. Münferit olaylar haricinde milletimiz, hiçbir tahrike, hiçbir provokasyona izin vermeyerek, tercihinin birlikten, beraberlikten, huzurdan, güvenden, istikrardan yana olduğunu gösterdi.

SURİYE KAYNAKLI:
(Güvenlik zafiyeti var mı?) Muhakkak ki bir hata bir yerde vardır. Bunun boyutu ne kadardır, bu da incelemeler esnasında ortaya çıkacaktır. Günler öncesine, aylar öncesine gidilip ülkemizde değişik eylemlerde bulunmaya yönelik hazırlıkların yapıldığı, Suriye kaynaklı olduğuna dair bazı istihbaratlar var. İstihbarat örgütü bu bilgileri zaman zaman dinlemeden, insani kaynaklardan alır. Bu çalışmaları yapmak suretiyle bu tür adımlar yapılmıştır. Eksikler var mıdır, yok mudur, bunların üzerine gidilecektir.

BAŞBAKAN GEREĞİNİ YAPAR:
(Bakanların istifası) Her bu tür olayda istifa mekanizmasını çalıştırma anlayışı doğru bir yaklaşım değil. Nerede eksiğimiz var, tespit edelim, ihmal söz konusuysa, atılması gereken adımı başarı için başbakan da, ilgili birimler de atar.
ERDOĞAN'DAN MİLLİLERE KUTLAMA

DİKTATÖR DİYENLER KİM?:
Halkımın yüzde 52'sinin oyuyla seçildim. Bu oyla seçilmiş bir insanı diktatör olarak ilan edenler kimler? Menfaatleri elden gidenler mi, istedikleri gibi hükümet kurup indirenler mi, dışarıdan beslenip içeride hakimiyet kuramayanlar mı? Türkiye nereden nereye geldi, bütün bunların hepsinin ölçüsü bilgi olarak ortada. Ama tüm bunlara rağmen iftiralara devam ediliyorsa benim söyleyecek bir şeyim kalmaz. Bu denli iftiraları yapanlar rahatlıkla ortalıkta dönüyor, dolaşıyorlar.

'DEVLET DENETLEME KURULU ARAŞTIRACAK'
"(Saldırıyla ilgili) Devlet Denetleme Kurulu'nu (DDK) görevlendirdim Bu konuyu ayrıca onlar da farklı bir bakış açısından ele almak suretiyle Anayasamızın 108'inci maddesinin verdiği yetki ve göreve istinaden kapsamlı bir inceleme ve araştırma yapılmasının talimatını verdim. DEAŞ, PKK ve onun türevleri olan PYD-YPG ile DHKP-C dahil tüm ihtimaller sonuna kadar araştırılmalı, sadece maşalar değil, onları kullanan, yönlendiren güçler de mutlaka ortaya çıkartılmalıdır."

'YÜREĞİMİZ AYNI SAMİMİYETLE YANIYOR'
"Bizim, Ceylanpınar'da evlerinde uyurken şehit edilen polisler, Malazgirt'te eşinin ve çocuğunun yanında şehit edilen binbaşı, Dağlıca'da şehit edilen yarbay ve 15 silah arkadaşı, Iğdır'da şehit edilen 13 polis, evlerinin önünde, çarşıda, pazarda, özel araçlarının içinde eşlerinin, çocuklarının gözleri önünde alçakça şehit edilen uzman çavuşlar, astsubaylar, subaylar ve polisler, DAEŞ tarafından görevi başında şehit edilen astsubay ve polis için de, Gaziantep'te terör PKK'nın bombalı kamyonla yaptığı saldırıda katledilen 10 vatandaş, Esad'ın güdümündeki bir örgüt tarafından Reyhanlı'da katledilen 52 vatandaş, Suruç'ta canlı bomba eyleminde katledilen 33 vatandaş, son olarak Ankara'da yine canlı bomba eyleminde hayatını kaybeden 97 vatandaş için de yüreğimiz aynı samimiyetle yanıyor."

"AVRUPA'NIN TÜRKİYE'YE İHTİYACI VAR"
Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö de Erdoğan'la düzenlenen ortak basın toplantısında Türkiye'nin AB üyeliğini desteklediklerini vurguladı. Niinistö, "Avrupa'nın eskisine göre Türkiye'ye daha çok ihtiyacı var. Türkiye sığınmacılara yardım konusunda da çok büyük sorumluluk üstlendi" diye konuştu.