li Mallı’dan İlginç

Giriş Tarihi: 20.10.2015 12:25 Güncelleme Tarihi: 20.10.2015 12:53
AK Partili Mallı’dan İlginç İddia

Ankara Milletvekili Mahmur Sami Mallı, 1 Kasım seçimlerinde AK Parti’ye oy verecek 'li yöneticilerin bulunduğunu etti.

li Mahmut Sami Mallı, siyaseti sarsacak bir yı gündeme getirdi. Mallı, Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin ülke gerçeklerinden kopuk "hayırcı" tutumunun parti üst yönetiminde de tepkiye yol açtığını belirterek, "Elbette isim veremem ama birkaç MHP'li yöneticinin yakın çevresine, 'Bu böyle gitmez. Ben bile oyumu AK Parti'ye vereceğim' dediğine ilişkin bilgi bana ulaştı" dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 7 Haziran'dan bu yana sergilediği tutumunun toplumun önemli bir kesiminin tepkisini çektiğini belirten Mallı, bu kesimde MHP'li yöneticilerin de yer aldığını söyledi.


"TERÖRLE MÜCADELEDEKİ NEGATİF TUTUM BARDAĞI TAŞIRDI"

Seçmenin bu tepkisinin anketlere de yansıdığına dikkati çeken Mallı, MHP'nin seçim barajının altına kalabileceğini savundu. Terörle mücadele gibi hassas bir konuda bile Bahçeli'nin olumsuz tavır takındığını hatırlatan Mallı, "Bu tutum, bardağı taşıran damla oldu. Bahçeli'nin ne yapmak istediğini kendisinin de bildiğini zannetmiyorum. Hayırcı tutumu MHP'nin her geçen gün kan kaybetmesine neden oluyor" diye konuştu.

Bahçeli döneminde MHP'nin kapalı bir kutu haline getirildiğini ifade eden Mallı, parti tüzüğünde yer alan değerlerin artık görmezden gelindiğini, 14 yıl aradan sonra iktidar ortağı olma fırsatı yakaladığını ancak bunun da heba edildiğini kaydetti. Mallı, "Bahçeli altın tepside kendisine sunulan fırsatı kişisel hırsı nedeniyle yok saydı ve partisinin iktidar olmaması için mücadele veren bir lider olarak tarihe geçti" diye konuştu.

KONSENSUS SON SEÇİM ANKETİNİ AÇIKLADI

"MHP BARAJ ALTINDA KALABİLİR"

1 Kasım seçimleri için yapılan anketlerde MHP'nin her geçen gün seçmen kaybettiğini aktaran Mallı, kayıpların bu şekilde devam etmesi halinde baraj altında kalabileceğini söyledi. Seçim çalışmaları için her gün sahada olduğunu anlatan Mallı, seçmenlerle yaptığı bire bir görüşmede özellikle MHP tabanın Bahçeli'ye tepkili olduğunu aktardı.

1 Kasım seçimlerinin Bahçeli için hüsran olacağını iddia eden Mallı, şunları söyledi:

"Bahçeli, hayırcı tavrı nedeniyle Türk siyasi tarihindeki yerini aldı. Nasıl bir itibar ile karşılaşacağı ise milletimizin takdiridir. Ancak resim yoruma yer vermeyecek şekilde ortada. Her seçmen partisi iktidar olması için oy verir. Ancak Bahçeli kendi tabanının bu talebini görmezden geldi ve iktidar ortağı olmayı kabul etmedi. Milliyetçi camianın yıllardır beklediği fırsatı tepti. Sahada yaptığım bire bir görüşmede Bahçeli'ye ciddi bir tepki olduğunu görüyorum. Zaten anketlere de yansıyan tablo bundan farklı değil. Milletin taleplerini görmezden gelmenin bir karşılığı olacaktır."

"AK PARTİ'NİN POLİTİKASINI MİLLET BELİRLER"

Siyasi partilerin toplumun talepleri doğrultusunda politika belirlemesi gerektiğine dikkati çeken Mallı, aksi durumda partilerin sorumluluklarını yerine getiremeyeceğini söyledi.

MHP'DE DEPREM! 100 KİŞİ İLE AK PARTİ'YE GEÇTİ

AK Parti'nin kurulduğu günden beri toplumun reflekslerine göre hareket ettiğini belirten Mallı, "14 yıldır partimize gösterilen teveccühün kaynadığı da budur. Aksi takdirde iktidar olmamız beklenemezdi. Millete rağmen siyaset yapılamaz. Bir dönem Türk siyasetinin en büyük handikabı da buydu. Darbeler, muhtıralar… Ancak AK Partinin iktidara gelmesiyle bu anlayış tarih oldu" ifadelerini kullandı.

MEYDANLAR 7 HAZİRAN'A GÖRE OLDUKÇA İYİ

Kendileri için 1 Kasım seçimlerinin telafisinin olmayacağını dile getiren Mallı, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu bilinçle gece gündüz demeden çalışıyoruz. AK Parti 7 Haziran seçimlerine nazaran daha iyi bir sonuç alacağız. Tek başına iktidar olmaya çok yakınız. Meydanlar 7 Hazirana göre oldukça iyi. Vaatlerimiz halkta ciddi bir teveccüh görüyor.

Bunların uygulanması için AK Parti'nin tek başına iktidar olması gerektiğini söylüyorlar. Sahada aldığımız bu olumlu gelişmeler inşallah sandıklara yansır ve hizmetler kaldığı yerden devam eder."

SON ANKETTE ÇARPICI SONUÇLAR!

ARKADAŞINA GÖNDER
AK Partili Mallı’dan İlginç İddia
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz