X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Şırnak'ta operasyonlara destek yürüyüşü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'ta lara yürüyüşü

  • Giriş Tarihi: 25.12.2015 14:38 Güncelleme Tarihi: 25.12.2015 17:22
Şırnak'ta operasyonlara destek yürüyüşü
Şırnak'ta operasyonlara destek yürüyüşü

Bölücü terör örgütüne yönelik lara veren bir grup, 'ın ilçesinde ellerinde Türk bayraklarıyla yürüdü.

'ın İlçesi'nde aralarında köy korucularının da bulunduğu grup, İlçe Alay Komutanlığı önünden toplanıp, ellerinde Türk bayrakları ile Cumhuriyet Caddesi üzerinden Kaymakamlık binası önüne yürüdü.

Yürüyüş sırasında, 'Tür-Kürt kardeştir, PKK kalleştir', 'YaşasIn barış' sloganları attı. Kaymakamlık önünde toplanan gruba konuşan Ayvalık Köyü Korucubaşı Mehmet Adıyaman, "Biz Türkiye cumhuriyeti devletiyiz, ayrım istemiyoruz. Bizler kardeşiz. Türk'tür, Kürt'tür, Çerkezdir, kim olursa olsun Türkiye cumhuriyeti bayrağı altında hepimiz aynıyız" dedi.

Beytüşşebap Kaymakamı Kadir Güntepe, toplanan gruba hitaben konuştu. Güntepe, "Sevgili Beytüşşebap halkı, herkesi saygı, sevgi ve Allah'ın en güzel selamıyla selamlıyorum. Bugün Beytüşşebap için çok önemli bir gün, bugün Beytüşşebap için tarihi bir gün. Beytüşşebaplı kardeşleriz teröre 'edi bese' yani yeter artık dediği bir gün. Terör son 30 yılda bu topraklardan çok şeyi götürdü. Terörden en büyük zararı masum Kürt kardeşlerimiz gördü. Terör ancak Kürt kardeşlerimizin kendilerini ifade etmesini engelledi. Evet bugün Kürt kardeşlerimiz öz yönetimi tanımıyoruz diyerek tavırlarını net bir şekilde gösterdiler" dedi.