X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER "Erdoğan'ın o an köprüde olması Allah'ın bir lütfu"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

"Erdoğan'ın o an köprüde olması Allah'ın bir lütfu"

  • Giriş Tarihi: 27.12.2015
"Erdoğan'ın o an köprüde olması Allah'ın bir lütfu"
Erdoğan'ın o an köprüde olması Allah'ın bir lütfu

Boğaziçi Köprüsü'nde önceki gün intihar etmek isteyen Vezir Çatraş (30), o sırada köprüden geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından vazgeçirildi. Çatrak, Erdoğan'ın elini öptü ve sorununu anlattı. Çatrak yaşadıklarını ve o anları SABAH'a anlattı:
5 yıllık evliyim. İki çocuğumuz var. Kızım şeker hastası. Alerjik astımı var. Tekstilde çalışıyordum. Geçen muhtarlık seçiminde direğe bayrak asarken düştüm. Diz kapağım ve dişlerim kırıldı. 5 ay ayağım alçıda kaldı. Çalışamadım. Eşimle kavga ettik. Annesinin kışkırtması nedeniyle 3 ay evden uzaklaştırma cezası verdiler. 22 gündür çocuklarımdan ve eşimden ayrıyım. Kızımın dün (26 Aralık) doğum günüydü. Çocuklarımı görememekten bunalıma girdim, çaresizliğe kapıldım.
Cumhurbaşkanının köprüye gelmesi, tesadüf ve Allah'ın bir lütfu. AK Parti'ye üyeliğim yok. Osmanlı arması önündeki fotoğrafımdan dolayı örgüt üyesi olduğumu, yaşananların planlı olduğunu yazmışlar. Cumhurbaşkanımızı kötülemek için beni linç ediyorlar.
Bana nereli olduğumu sordu. "Siirtli'yim" dedim. "Güneydoğulu insanlar dinine bağlıdır. İntihar dinen günah" dedi. Her şeyin çözümünün olduğunu söyledi. Ben de "Ailemi göremediğim için umutsuzluktan dolayı böyle bir olaya karar verdim" dedim. Valiye talimat verdi. "Arkadaşı dinleyin, ilgilenin" dedi. Bunu Allah'ın vesilesi olarak düşünerek, ailemle bir araya gelme umudu ile kabul ettim. Elini öpüp "Allah razı olsun" dedim.