Cumhurı , Başkanı ile telefonda görüştü

Giriş Tarihi: 19.1.2016 18:50 Güncelleme Tarihi: 19.1.2016 21:55
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile telefonda görüştü

Cumhurı Recep Tayyip , Antalya ziyareti esnasında, Başkanı Barack ile telefonda görüştü. Obama, görüşmede İstanbul ve Diyarbakır'da meydana gelen terör saldırılarını kınadıklarını belirterek, Erdoğan'a taziyelerini iletti. Erdoğan ve Obama, başta DAİŞ ve PKK olmak üzere terörün her türüne karşı mücadelede işbirliğini sürdürme konusundaki kararlılıklarını vurguladı

Cumhurlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, 'ı arayan , İstanbul ve Diyarbakır'da meydana gelen menfur terör saldırılarını kınadıklarını belirterek, Erdoğan'ın şahsında tüm Türkiye'ye taziyelerini iletti.

10 SORUDA SULTANAHMET SALDIRISI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da Başkanı Obama'ya, terör saldırıları nedeniyle gösterdiği dayanışma ve taziye dileklerinden dolayı teşekkür ettiği belirtildi.

"SULTANAHMET'İN KİLİT İSMİ, ESAD AJANI" İDDİASI

Görüşmede, iki liderin başta DAİŞ ve PKK olmak üzere, terörün her türüne karşı mücadelede işbirliğini sürdürme konusundaki kararlılıklarını vurguladıkları öğrenildi.

Konuşma sırasında, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden'ın cumartesi gerçekleştireceği Türkiye ziyareti vesilesiyle terörle mücadele de dahil olmak üzere çeşitli konuların ayrıntılı olarak ele alınacağına değinildiği kaydedildi.
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Obama ile telefonda görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz