X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Batmanlı çocuklardan Madaya'ya yardım!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Batmanlı çocuklardan Madaya'ya yardım!

  • Giriş Tarihi: 22.1.2016 15:25 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 15:29

Batmanlı öğrenciler, gıda yetersizliği nedeniyle ölümlerin yaşandığı Madaya'daki aileler için harçlıklarını bir araya getirerek İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Batman Şubesine bağışladı.

Merkez İmam Hatip Lisesi ile Abdulcelil Ortaokulu öğrencileri, harçlıklarından topladıkları 2 bin 750 lirayı Şam'ın batısında Esed rejimi ve Hizbullah güçlerinin ablukada tuttuğu Madaya'da ulaştırması için vakfa teslim etti.
İHH İnsani Yardım Vakfı Batman Şubesi Başkanı Hüseyin Şansi, yaptığı açıklamada, Madaya'da Esed rejimi ablukasındaki insanların açlıktan hayatlarını kaybettiğini söyledi.
Öğrencilere duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Şansi, "Mazlumlar için köprü olmaya çalışıyoruz. Madaya'da insanlar açlıktan ölümle karşı karşıya kalmış durumda. Sıcak aş bulamayan ve günlerce aç kalan mazlumlara kardeşlik borcumuzu ödemek için öğrencisi, öğretmeni, vatandaşı el birliğiyle çaba göstermeliyiz. Bu kapsamda öğrencilerimiz duyarlılık gösterip harçlıklarını Madaya halkına ulaştırmak için bizlere teslim etti" diye konuştu.
Öğrenciler Şüheda Nur Yetiş, Merve Polat ve Melek Özdemir de amaçlarının Madaya'da açlıkla mücadele eden insanların durumuna dikkat çekmek olduğunu dile getirdi.