X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Zaman Gazetesi’nin "Hasta Yatağında Gözaltına Almaya Kalktılar” Yalanı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Zaman Gazetesi’nin "Hasta Yatağında Gözaltına Almaya Kalktılar” Yalanı

  • Giriş Tarihi: 25.2.2016 19:04 Güncelleme Tarihi: 25.2.2016 22:01
Zaman Gazetesi’nin "Hasta Yatağında Gözaltına Almaya Kalktılar” Yalanı
Zaman Gazetesi’nin Hasta Yatağında Gözaltına Almaya Kalktılar” Yalanı

Zaman Gazetesi 24 Şubat 2016 tarihli bir haberinde, Erzurum’da ‘Paralel Devlet Yapılanması’ kapsamında Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın çıkardığı arama ve gözaltı kararları doğrultusunda, kolluk kuvvetlerinin 91 yaşındaki hasta ve yatalak A.Ö.’yü gözaltına almaya çalıştıklarını iddia etti.

Zaman Gazetesi'nin olayı anlatan haberi şöyle:

"35 kişilik gözaltı listesinde adı bulunan eğitim gönüllüsünün sabah saatlerinde Dadaşkent'teki evine gelen Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele (KOM) ekipleri, yatalak halini görünce telefonla durumu cumhuriyet savcısına bildirdi. Öksüz'ün ailesinin, doktor raporunu göstermesi üzerine polis, gözaltından vazgeçip evi gözetim altında tutmaya başladı."

GÖZALTI KARARININ OLMADIĞI ANLAŞILDI

Ancak Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet ÇİÇEKLİ'nin olay hakkındaki yazılı basın açıklaması dikkate alındığında, başsavcılığın çıkarttığı kararda 91 yaşındaki yatalak hasta A.Ö.'nün yalnızca şüpheli sıfatıyla arandığının ve hakkında bir gözaltı kararının olmadığı anlaşıldı.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı'nın konu hakkındaki tam açıklaması şöyle:

"Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından yürütülmekte olan, iddia edilen FETÖ/PDY terör örgütüne ilişkin soruşturma kapsamında, 23/02/2016 günü yapılan operasyonel çalışma sonucunda toplam 30 kişi gözaltına alınmış olup, bazı basın yayın organlarında 91 yaşında olmasına rağmen gözaltına alınmaya çalışıldığı iddia edilen A.Ö. elde edilen deliller kapsamında dosyamızda şüpheli olarak bulunduğundan mahkeme kararı ile yalnızca evinde arama yapılmış olup, bu şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmemiştir."

Kaynak: Günün Yalanları