X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Arslan FETÖ'yü böyle aklamış!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Arslan FETÖ'yü böyle aklamış!

  • Giriş Tarihi: 12.3.2016
Arslan FETÖ'yü böyle aklamış!
Arslan FETÖ'yü böyle aklamış!

AYM Başkanı Arslan'ın, Polis Akademisi Başkanlığı döneminde yürütülen bir soruşturmada müfettişlere verdiği şok ifade ortaya çıktı. Arslan, akademideki FETÖ yapılanmasını örtbas etmiş

İstihbarat Daire Başkan Yardımcılığı'ndan Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı'na kadar çok önemli görevlerde bulunan Hanefi Avcı, Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabında Gülen cemaatinin emniyet teşkilatındaki yasadışı örgütlenmesini iddia etmişti. Bu iddia üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü, müfettiş görevlendirerek iddiaları inceledi.

AYM KARARINDAKİ 5 SKANDAL İHLAL

Dönemin Polis Akademisi Başkanı Zühtü Arslan'ın da "bilgisine başvurulan kişi" sıfatıyla ifadesine başvuruldu. Arslan 1.5 yıldır Akademi Başkanı, 23 yıldır da Akademi bünyesindeki Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nde öğretim elemanıydı. İfadesinde Akademi'deki polis alımlarında Gülen Grubu'na mensup adaylara kolaylık sağlanıp sağlanmadığı yönündeki soruya Arslan, "Sınav komisyonunu oluşturan kişilerin herhangi bir kadrolaşma içinde olduklarını ve öğrenci seçerken buna göre hareket ettiklerini görmedim" dedi.

11 MADDEDE AYM NE YAPTI, NE YAPMALI?

Arslan, "Seçilen öğrencilerin dünya görüşlerini belirlemeye yönelik bir çalışmamız olmadı" iddiasında da bulundu. Bu ifade Emniyet'teki FETÖ'cülere can simidi oldu. Arslan'ın FETÖ'cülere şahit olmadığını iddia ettiği Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi 17-25 Aralık sonrasında örgüte eleman kazandırdığı iddiasıyla kapatıldı.