X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Teröristlerin hazırladığı bomba düzeneği şoke etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Teröristlerin hazırladığı düzeneği şoke etti

  • Giriş Tarihi: 4.4.2016 11:03 Güncelleme Tarihi: 4.4.2016 11:20
Teröristlerin hazırladığı bomba düzeneği şoke etti
Teröristlerin hazırladığı bomba düzeneği şoke etti

PKK'lılar tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcılar ve bunların patlatılması için yapılan düzeneklerdeki bir ayrıntı dikkat çekti. Teröristlerin, çamaşır asmak için kullanılan mandallardan el yapımı düzeneği hazırladığı ortaya çıktı.

Genelkurmay Başkanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) unsurlarının terör örgütü PKK'ya yönelik Mardin Nusaybin ve kırsalında yürüttüğü operasyonlara ilişkin fotoğrafları paylaştı.

Fotoğraflarda Nusaybin şehir merkezinde düzenlenen operasyonlarda etkisiz hale getirilen teröristlere ait silah ve teçhizat ile parke kilit taşlarıyla yapılan barikatlar ve binalarda açılan mazgallar yer aldı. Teröristlerin vatandaşların evlerini hain planları için nasıl kullandıkları, duvarları delerek tüneller oluşturdukları görüntülerde gözler önüne serildi.

BOMBACILAR ÖLDÜRÜLDÜ

Teröristler tarafından hazırlanan el yapımı patlayıcılar ve bunların patlatılması için yapılan düzeneklerin yansıdığı fotoğraflarda bir ayrıntı dikkat çekti. Teröristlerin çamaşır asmak için kullanılan mandallardan el yapımı patlayıcı düzeneği hazırladığı görüldü.

Teröristlerin kurduğu barikatların iş makinalarıyla temizlendiği belirtildi.

MUŞ'TA 4 ODALI SIĞINAK

49. Komando Tugay Komutan Yardımcılığı ve Muş İl Komutanlığına bağlı birlikler tarafından, Hasköy İlçesi kırsalında, "Şehit Jandarma Başçavuş Mehmet Çapar-37" operasyonu düzenlediği bildirildi.

Operasyonda, 4 odalı sığınak ve 15 el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan çok sayıda tüp ve muhtelif yaşam malzemesi ele geçirildi.