X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nusaybin'de toprak altına saklanmış ABD askeri üniforması bulundu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nusaybin'de toprak altına saklanmış askeri üniforması bulundu

  • Giriş Tarihi: 29.4.2016 11:07 Güncelleme Tarihi: 29.4.2016 11:10
Nusaybin'de toprak altına saklanmış ABD askeri üniforması bulundu
Nusaybin'de toprak altına saklanmış ABD askeri üniforması bulundu

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ve Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor. Arama tarama faaliyetleri sırasında toprak altına saklanmış silahlara ve tıbbi malzemelere rastlanırken, ayrıca bir  askeri üniforması bulundu.

Güvenlik güçlerinin 26-27 Nisan'da binalarda yaptıkları aramalarda teröristlere ait el yapımı patlayıcı düzenekleri ele geçirilerek imha edildi. Teröristlerin vatandaşlara ait evlere zarar verdikleri, duvarlardan geçitler yaparak tüneller açtıkları belirlendi.

ABD ASKERİ ÜNİFORMASI BULUNDU

Nusaybin merkezinde yaşayan vatandaşların ibadet ettikleri camilerde de büyük hasar olduğu, teröristlerce camilerin kolonlarının kırıldığı, duvarlarının yıkıldığı tespit edildi.

Arama tarama faaliyetleri sırasında toprak altına saklanmış silahlara ve tıbbi malzemelere rastlanırken, ayrıca bir askeri üniforması bulundu.

ŞIRNAK

Şırnak'ta devam eden operasyonlar kapsamında ise 24-26 Nisan arasında binalarda yapılan aramalarda teröristlere ait birçok silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi. Teröristlerin, evlerin aranması sırasında operasyon birliklerine zarar verebilmek için tuzakladıkları ev eşyaları da belirlenerek imha edildi.

Vatandaşlara ait birçok eve zarar vererek, duvarlardan geçiş delikleri açan teröristler tarafından kurulan barikatların kaldırılması ve açılan çukurların kapatılmasına devam ediliyor.