X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Nusaybin'de 354 PKK'lı etkisiz hale getirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Nusaybin'de 354 PKK'lı etkisiz hale getirildi

  • Giriş Tarihi: 9.5.2016 15:46
Nusaybin'de 354 PKK'lı etkisiz hale getirildi
Nusaybin'de 354 PKK'lı etkisiz hale getirildi

'in Nusaybin İlçesi'nde 14 Mart'ta buyana devam eden operasyonlarda 354 PKK'lı etkisiz hale getirilirken, 58 güvenlik görevlisinin şehit olduğu açıklandı.

Nusaybin İlçesi'nde hendek ve barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imha edilmesi ve PKK'lıların etsiz hale getirilmeleri için 14 Mart'ta sokağa çıkma yasağıyla birlikte ve özel harekat ekiplerinin müşterek düzenlediği operasyonlar sürüyor.

Valiliği'nden yürütülen operasyonlarla ilgili yapılan açıklamada, "Nusaybin İlçesi merkezinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kazılan çukur, kurulan barikat ve gizlenen bombalı tuzakları temizlemek ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini yeniden tesis etmek maksadıyla 14 Mart 2016 günü başlatılan faaliyetler kapsamında 9 Mayıs 2016 saat 09.00 itibariyle 354 terörist etkisiz hale getirilmiş, 305 barikat kaldırılmış, 25 çukur kapatılmış 811 el yapımı patlayıcı imha edilmiştir. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 58 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bununla birlikte, bin 498 vatandaşımızın güvenli bölgelere tahliyesi sağlanmış, operasyon bölgesindeki ailelere 1571 adet gıda paketi yardımı yapılmış. Bin 951 vatandaşımız nöbetçi eczaneden faydalanmış, 112'ye gelen bütün çağrılar karşılanmıştır.Bölgemizde yaşayan vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde hayatlarına devam etmesini sağlamak amacıyla bölücü terör örgütü mensupları ile mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir" denildi.