ARKADAŞINA GÖNDER CHP yemeğinde skandal! Gazeteciye saldırdılar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

yemeğinde skandal! Gazeteciye saldırdılar

  • Giriş Tarihi: 4.6.2016 11:00 Güncelleme Tarihi: 4.6.2016 11:17
CHP yemeğinde skandal! Gazeteciye saldırdılar
CHP yemeğinde skandal! Gazeteciye saldırdılar

Nazilli İlçe Teşkilatı'nın düzenlediği birlik ve dayanışma yemeğinde, alkollü olduğu iddia edilen bir partili, fotoğraf çeken gazeteciye bıçaklı saldırı girişiminde bulundu. Gazeteci Eray , CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ve Mustafa Balbay gibi önemli isimlerin de katıldığı programın sonunda karakola giderek şikayetçi oldu.

Olay, gece 00.30 sıralarında Nazilli İlçe Teşkilatı'nın ev sahipliğini yaptığı ve Nazilli'ye Dallıca Mahallesi'ndeki bir mekanda gerçekleşen birlik ve dayanışma yemeğinde meydana geldi. Etkinliğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, CHP milletvekilleri Hüseyin Yıldız ve Metin Lüftü Baydar, Aydın İl Başkanı Bayram İnci, CHP'li belediye başkanlar ve parti üyeleri katıldı.
Yaklaşık bin kişinin katıldığı etkinliği takip eden gazeteci Eray 'nin yanına gelen ve alkollü olduğu iddia edilen B.D. isimli partili, "Sen kimsin? Gazeteciysen buradan uzak dur" diyerek, fotoğraf çekmekte olan Gökçe'yi eliyle itekledi. Daha sonra cebinden çıkardığı bıçağı savuran B.D., gazeteciye bıçaklı saldırı girişiminde bulundu. Çevresindekilerin müdahalesi sırasında saldırıdan yara almadan kurtulan Gökçe, İlçe Jandarma Karakolu'na giderek şikayetçi oldu.

ELİNDE ÇAKIYLA ÜZERİME YÜRÜDÜ

İfade verdikten sonra meslektaşlarına açıklamada bulunan Eray Gökçe, "Etkinlikte işimi yaptığım sırada yanıma gelen E.D., önce bir şeyler söyledi ve ardından beni eliyle ittirdi. Yanındaki tanımadığım bir şahıs da beni tartaklamaya çalıştı. 'Ben gazeteciyim ve davetliyim' dememe rağmen, B.D. elindeki çakıyla üzerime yürüdü. Beni yaralamaya çalıştı. Ben kendimi savundum ve kaçtım. Daha sonra orada bulunan davetliler araya girdi ve olayı sakinleştirdi. Sadece işimi yaparken hayati tehlike atlattım" dedi.