X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER 'Fitil fitil burunlarından getireceğiz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

'Fitil fitil burunlarından getireceğiz'

  • Giriş Tarihi: 4.6.2016 23:21 Güncelleme Tarihi: 4.6.2016 23:30
'Fitil fitil burunlarından getireceğiz'
'Fitil fitil burunlarından getireceğiz'

Başbakan , "Hiçbir devlet, hele hele Cumhuriyeti ile hiçbir terör örgütü bilek güreşi yapamaz. Yapılan her türlü hukuksuzluğun hesabını fitil fitil burunlarından getireceğiz." dedi.

Başbakan Binali , Erzincan'da Park Masal'da sivil toplum kuruluşları temsilcileriyle bir araya geldi.

Yıldırım, 'nin bugün amansız bir mücadele verdiğine işaret etti.

Özellikle Güneydoğu'da devam eden mücadeleyi, ülkenin beka mücadelesi olarak nitelendiren Yıldırım, bunun birlik, beraberlik, kardeşlik mücadelesi olduğunu kaydetti.

Terörün bitirilmesi için gerekli mücadeleyi sürdüreceklerini vurgulayan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Şimdi ilçelerde, illerde bunların iyice belini kırdık, kırsalda çalışmalarımızı daha da yoğunlaştıracağız. Amacımız bunların çirkin yüzünü milletimize göstermek. Düşünebiliyor musunuz, bölgenin, Güneydoğu'nun Kürt vatandaşlarımızın güya hakkını, hukukunu koruyacak. Peki soruyorum, Tanışık köyünde, Dürümlü mezrasında hiçbir günahı olmayan, işiyle, gücüyle, çiftliğiyle, çubuğuyla, malıyla uğraşan o 16 masum Kürt vatandaşımızın ne günahı vardı, onları hunharca katlettiniz. Askerimize, polisimize, jandarmamıza kalleşçe sırtından vurdunuz."

"HER TÜRLÜ AYMAZLIĞIN HESABINI FİTİL FİTİL BURUNLARINDAN GETİRECEĞİZ"

"Terör örgütü deyince sadece Güneydoğu'da bölücü terör örgütü aklınıza gelmesin. Bir de bizim paralel terörümüz var." diyen Yıldırım, şöyle konuştu:

"Dost bilip yıllarca bizimle iç içe olanları, meğersem bizi sırtımızdan hançerlemek için fırsat kolladıklarını 17 Aralık'ta gördük. Devletin imkanlarını kullanacaksınız ve devlete kumpas kuracaksınız. Herkesin şunu bilmesi lazım hiçbir devlet, hele hele Cumhuriyeti ile hiçbir terör örgütü bilek güreşi yapamaz. Bunun bilinmesi lazım. Hiçbir devlet kendi içinde devlet olmaya heveslenenlere asla ve asla izin vermez, müsamaha göstermez. Yapılan her türlü hukuksuzluğun, her türlü aymazlığın hesabını fitil fitil burunlarından getireceğiz."

"SOYKIRIMIN NE OLDUĞUNU BİLMEK İSTİYORSAN ERMENİ ÇETELERİNİ HATIRLA"

Yıldırım, Alman Federal Meclisinin Ermeni iddialarına ilişkin kararıyla ilgili, "Türkler 1915'te soykırım yapmışlar'. Bu, bir tarihi yalandır. Soykırımın ne olduğunu bilmek istiyorsan, o Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Rus işgalinde düşmanla iş birliği yapıp diri diri insanları Erzincan'da yakan o Ermeni çetelerini hatırla." ifadelerini kullandı.

Soykırımın ne olduğunu Erzincan'ın çok iyi bildiğini anlatan Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Türkler, soykırım yaptı' diyeceğinize 90'lı yıllarda on binlerce Boşnağı, sadece sizin gibi inanmıyor diye doğrayan, katleden o insanlık ayıbını hatırlayın. Bir gecede Hocalı'da 625 Azeri kardeşimizi katledenleri hatırlayın. İkinci Dünya Savaşı'nda Avrupa'nın üçte biri gitti, birbirlerini kırdılar. Hunharca öldürdüler. Şimdi de kalkmışlar, Türkiye'ye ders vermeye çalışıyorlar."