Erdoğan'dan Türk Kızılayı'na tebrik mesajı

Giriş Tarihi: 10.6.2016 19:13 Güncelleme Tarihi: 10.6.2016 19:25
Erdoğan'dan Türk Kızılayı'na tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı , Türk Kızılayı’nın 148. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kurumun genel başkanı Dr. Kerem Kınık’a bir mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı , Türk Kızılayı'nın 148. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla kurumun genel başkanı Dr. Kerem Kınık'a bir mesaj gönderdi.

Erdoğan, mesajında, Türk Kızılayı'nın milletin yardımseverliği, iyiliği, merhameti ve şefkat duygularının tezahürü olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Türk Kızılayı, insan hayatı ve sağlığını korumak, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, gönüllülük, birlik ve evrensellik ilkelerinden ödün vermeden bir asrı aşkın süredir, dünyanın her yerinde yardıma muhtaç ve korumasız durumda olanların yanında olmuş, uluslararası görevlerde sergilediği hizmet anlayışıyla ayrıcalıklı ve saygın bir konuma ulaşmıştır. Ayrım gözetmeksizin mazlumlara ve mağdurlara tüm zorlu koşullara rağmen şefkat elini uzatan, yaralarını saran ve onlara umut olan Türk Kızılayı, özverili ve etkili bir şekilde yürüttüğü sınır tanımayan faaliyetleriyle ülkemizin yüz akı olmuştur. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğine inandığım Türk Kızılayı'nın kuruluş yıl dönümünü kutluyor, tüm gönüllülerini en kalbi duygularımla selamlıyor, aziz milletimizi bir kez daha bu güzide kuruluşumuzu desteklemeye çağırıyorum."

ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan'dan Türk Kızılayı'na tebrik mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz