Tuzluca'da tabeladan Ermenice ifadeler çıkarıldı

Giriş Tarihi: 21.6.2016 16:57
Tuzluca'da tabeladan Ermenice ifadeler çıkarıldı

'ın Tuzluca ilçesinin giriş ve çıkışına belediye tarafından yerleştirilen tabeladaki Ermenice ifadeler tepki nedeniyle belediye ekiplerince söküldü.

'ın Tuzluca ilçesinin giriş ve çıkışına belediye tarafından yerleştirilen, üzerinde Türkçe, Kürtçe, İngilizce ve Ermenice dillerinde "Hoşgeldiniz" ile "Güle güle" yazılı tabeladaki Ermenice ifadeler tepki nedeniyle belediye ekiplerince söküldü.

Alınan bilgiye göre, Türkiye'nin sınırında yer alan ve geçen yıl eylül ayında belediye tarafından ilçenin giriş ve çıkışına üzerinde Türkçe, İngilizce, Kürtçe ve Ermenice dillerinde "Hoşgeldiniz" ve "Güle güle" yazılı tak şeklindeki tabelada, yöre halkından gördüğü tepki üzerine değişikliğe gidildi. Tabeladaki Ermenice ifadeler, Tuzluca Belediyesi itfaiye ekiplerince söküldü.

Tuzluca Belediyesi, ilçenin giriş ve çıkışlarına bölgede konuşulan Türkçe ve Kürtçe dillerinin yanı sıra uluslararası dil olarak İngilizce ve komşu ülke 'ın dilinde "hoşgeldiniz" ve "güle güle" yazılı karşılama ve uğurlama tabelası yerleştirmiş, tabelada Ermenice'ye yer verilmesi çeşitli sivil toplum kuruluşlarınca tepkiyle karşılanmıştı.

ARKADAŞINA GÖNDER
Tuzluca'da tabeladan Ermenice ifadeler çıkarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz