X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar daha iyi günleriniz!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

: Bunlar daha iyi günleriniz!

  • Giriş Tarihi: 23.6.2016 22:48 Güncelleme Tarihi: 23.6.2016 23:11
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar daha iyi günleriniz!
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunlar daha iyi günleriniz!

Recep Tayyip , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde kanaat önderleri için düzenlenen iftar programında konuştu. Erdoğan, 'ya yönelik tepkisini sürdürerek "Sen eğer istlere yataklık yaparsan, onların cezalarını anında vermezsen, onlara destek verirsen, kapılarını açar, onların paçavralarını binasının duvarlarına asmaya kalkarsan bilesin ki bunlar iyi günlerindir, daha beter günler gelecektir" dedi.

Recep Tayyip , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yaşayan kanaat önderlerini ağırladığı iftar programında konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

"ün karşısında dimdik durmaya devam edeceğiz. Asla teröre taviz veremeyiz. Operasyonlarımız kararlılıkla devam ediyor, devam edecek. Devletin görevi can güvenliğini, mal güvenliğini sağlamaktır. Bunların hepsi devletin görevidir. Bu görevi yerine getirmek için bütün gücümüzle seferber olduk ve buna devam edeceğiz.

"Dikensiz gül bahçesi misali bir devlet yönetimine rastlayamazsınız"

Kim der ki bu coğrafyada sömürgecilik işareti vardır, vallahi yalan söylüyordur. Sorunlar, sıkıntılar yaşanmamış mıdır? Elbette yaşanmıştır. Ama bunların hiçbiri bir kökene, bir meşrebe yönelik olmamıştır. Dönem değişmiş, sıkıntıların sebepleri ve muhatapları da değişmiştir. Dünyanın hiçbir yerinde dikensiz gül bahçesi misali bir devlet yönetimine rastlayamazsınız.

"Fransa'nın ne halde olduğunu görüyorsunuz"

Bugün Almanya'da olanları duydunuz. 'nın ne halde olduğunu görüyorsunuz. D'de olanları gördünüz. Dünya farklı bir geleceğe doğru, bir arayışın içerisinde yürüyor. Terörü savunmak mümkün mü? Ama şunu özellikle söyledik; Türkiye'ye sessiz kalanlar şunu bilmelidir, bir gün bu terör bumerang gibi döner onları da vurur dedik. Sen eğer teröristlere yataklık yaparsan, onların cezalarını anında vermezsen, onlara destek verirsen, kapılarını açar, onların paçavralarını AB binasının duvarlarına asmaya kalkarsan bilesin ki bunlar iyi günlerindir, daha beter günler gelecektir.

"Aynı senaryoya ülkemizde izin mi vereceğiz?"

DAEŞ içindeki yabancı teröristlerin hangi ülkelerden geldiklerini siz de biliyorsunuz. Bu işleri organize eden, kaynak sağlayan o yabancıların ne işi var oralarda? Batı'nın değişik ülkelerinden gelenleri görüyorsunuz değil mi? Şimdi biz göz göre göre aynı senaryonun ülkemizde oynanmasına izin mi vereceğiz?