İl Komutanı planı tersine çevirdi

Giriş Tarihi: 19.7.2016 01:55
İl Jandarma Komutanı planı tersine çevirdi

İl Komutanı Albay , kendisini makamında otomatik silahlarla rehin alan FETÖ mensubu darbeci subayların elinden sabaha karşı kurtulmayı başardı. Albay Korkmaz, kendisini kurtarmaya gelen destek kuvvetler ile birlikte darbe girişiminde bulunan yaklaşık 200 yüz askeri gözaltına aldı.

Edinilen bilgiye göre, darbe girişiminde bulunan FETÖ mensubu subaylar uygulamaya çalıştıkları plan kapsamında İl Komutanlığını da ele geçirmek istedi.

TATBİKAT OLDUĞUNU SÖYLEDİLER

Akşam saatlerinde alay nizamiyesinden makamına girişi yapan İl Jandarma Komutanı Albay Korkmaz, makamına uzun namlulu otomatik silahlar ile baskın yapan subaylara karşı koydu. Kısa süreli arbededen sonra aralarında genç teğmenlerin bulunduğu subaylara, yaptıklarının çok büyük bir hata olduğunu bunun hesabını veremeyeceklerini söyleyen Korkmaz, kendisini rehin alanlar arasındaki teğmenlerin "Komutanım bu bir tatbikat" cevabıyla karşılaştı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE GERÇEKLEŞEN EN KRİTİK 15 DAKİKALIK GÖRÜŞME!

SİZİNLE ÖLMEYE HAZIRIZ

Teğmenleri gece 01.00 sularında, bunun bir tatbikat olmadığına ikna etmeyi başaran Albay Korkmaz'a, rehin alındığı andan itibaren yanında bulunan korumaları "Komutanım biz sizinle ölmeye hazırız." diyerek destek verdi. Albay Korkmaz, 04.00 sıralarında darbecilerin elinden kurtulmayı başardı. İl Jandarma Komutanı Korkmaz ve beraberindekilerin, gelen takviye kuvvetler ile harekete geçerek yaklaşık 200 darbeci askeri gözaltına almayı başardığı öğrenildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
İl Jandarma Komutanı planı tersine çevirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz