"Darbe girişimini engelleyemediği için bunalıma giren yarbay etti"

Giriş Tarihi: 23.7.2016 01:38
Darbe girişimini engelleyemediği için bunalıma giren yarbay intihar etti

'te bulunan 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı Kurmay Başkan Vekili Yarbay Levent , darbe girişimini önleyemediği gerekçesiyle girdiği bunalım sonucu bugün sabah saatlerinde etti.

Bir süredir 'teki 3'üncü Komando Tugay Komutanlığı Kurmay Başkan Vekili görevini yürüten Yarbay Levent , 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Siirt'teki gelişmeleri engelleyemediği için girdiği bunalım sonucu bu sabah erken saatlerde, beylik tabancası ile etti.

AÇIĞA ALINAN KAYMAKAM AKMAN CANINA KIYDI

Siirt Valiliği, konu ile ilgili bugün yaptığı yazılı açıklamada, şu bilgileri verdi:


"3'üncü Komando Tugay Komutanlığında görevli Kurmay Başkanı Vekili Yarbay Levent Önder, sabah erken saatlerde beylik tabancası ile intihar etmiştir. Yarbay Levent Önder bir süredir kurmay başkanlığı görevine vekalet ediyordu. 15 Temmuz darbe teşebbüsü ve sonrasında yaşananları hazmedemeyerek ruhsal bir çöküntü içine girmiş, darbeci teröristlerin hain planlarına engel olamaması sebebiyle yaşananları gururuna yedirememiş, kendisi gönüllü olarak savcılığa tanık sıfatıyla ifade vermiş ve yaşadığı buhran neticesinde hayatına son vermiştir. Vatansever evladımızın kederli ailesine, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ve Yüce Türk Milletine baş sağlığı diliyoruz."

ARKADAŞINA GÖNDER
"Darbe girişimini engelleyemediği için bunalıma giren yarbay intihar etti"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz