80 yaşındaki yatalak nine 'demokrasi nöbeti'nde

Giriş Tarihi: 28.7.2016 02:19
80 yaşındaki yatalak nine 'demokrasi nöbeti'nde

'da 80 yaşındaki bedensel Emine Hamamcı, FETÖ'nün darbe girişimine karşı tepkisini, hasta olmasına rağmen meydanda demokrasi nöbeti tutarak gösteriyor.

'da 80 yaşındaki bedensel Emine Hamamcı, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı tepkisini, hasta olmasına rağmen meydanda demokrasi nöbeti tutarak gösteriyor.

Yaklaşık 20 yıldır rahatsızlığı nedeniyle yatağa bağımlı hale gelen ve konuşma engeli bulunan Hamamcı'nın ihtiyaçlarını 42 yaşındaki oğlu Mustafa Hamamcı, işaret diliyle anlaşarak karşılıyor.

Türkiye'de 27 Mayıs ve 12 Eylül darbeleri ile 12 Mart Muhtırası ve 28 Şubat sürecinde yaşananlara şahit olan, konuşma ve bedensel engelli Hamamcı, bir daha aynı mağduriyetlerle karşılaşılmaması için meydanlara çıkmak amacıyla Eyyübiye Belediyesinden yardım istedi.

Belediye sağlık ekiplerinin yardımıyla Rabia Meydanı'na getirilen Hamamcı, burada toplanan yüzlerce kişiyle tepki eylemine katıldı.

Mustafa Hamamcı, yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı 'ın çağrısı üzerine meydana çıktıklarını söyledi.

Demokrasi nöbetini sürdüreceklerini belirten Hamamcı, şunları dile getirdi:

"Biz, 15 Temmuz'da devletimize, vatanımıza darbe girişiminde bulunanlara tepki olarak demokrasi nöbetine çıkmak istedik. Annemle sürekli Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a dualar ettik. Eyyübiye Belediye Başkanımız Mehmet Ekinci'yi telefonla arayarak annemle meydana çıkmak istediğimizi söyledim. O da bize belediye personelini yönlendirerek meydana ulaşmamızı sağladı, Allah onlardan razı olsun. Peygamberler şehri Şanlıurfa'dan Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın son nefesine kadar arkasındayız.

Her gün demokrasi nöbetini sürdürmek istiyoruz, bu bayrağımız için kanımızı dökmeye varız."

Eyyübiye Belediye Başkanı Ekinci de hasta olmasına rağmen meydanda nöbet tutmaya gelen Hamamcı'nın elini öperek, desteklerinden dolayı teşekkür etti.

ARKADAŞINA GÖNDER
80 yaşındaki yatalak nine 'demokrasi nöbeti'nde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz