''Bizim milletimizin kumaşında kahramanlık var''

Giriş Tarihi: 28.7.2016 13:51 Güncelleme Tarihi: 28.7.2016 13:52
''Bizim milletimizin kumaşında kahramanlık var''

Vali , ’ta yayın yapan yerel gazete sahipleri, basın mensuplara ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya gelerek önemli açıklamalarda bulundu.

15 Temmuzda Halk Demokrasiye Sahip Çıktı

15 Temmuz'da ülke olarak büyük bir badire atlatıldığını ifade eden Vali Yurtnaç, şunları söledi: "Bizim hayır gördüğümüz bir şeyde şer, şer gördüğümüz bir şeyde de hayır vardır. Bu adamlar öyle kurgular yaptılar ki ama bu kurgular tersine döndü. Türk Cumhuriyeti tarihinde halkın ayaklanarak darbecilere darbe yaptığı bir ortam oluştu. Halk demokrasiye sahip çıktı, seçtiği insanlara sahip çıktı. Bu yapı şimdi ıslah edilmeye başlandı. Devletin kurumları milleti tedip etmek üzere çalışmaz, millete hizmet etmek için çalışır. Millete efendilik etmek yoktur, millete hizmet etmek vardır, diye Mustafa Kemal Atatürk'ün bir sözü var. Bu sözü her zaman yaşantımda da kullanmaya gayret gösteririm. Yani millete hizmet eden onun efendisi olur. Milletin içerisinden çıkmış insanlar, milletin parası ile alınan helikopterle, uçakla bu milleti vuramaz. Bu büyük bir ihanettir. Buna alet olanlar, bunların yanlarında olanlar, bırakın yanında olmayı sessiz kalarak bile onların tarafında olanlar gerekli hesabı versinler. Bağımsız mahkemeler tarafından gereken yapılacaktır"

Bizim Milletimizin Kumaşında Kahramanlık Var

Hiçbir batılı insanın Türkiye'de meydana gelen olaylarda vatandaşın o anki ruh halini, davranışlarını anlayamayacağını kaydeden Vali Yurtnaç, "Hiçbir batılı burada yaşananları anlayamaz. O tankın altına yatan insanları, kamyona insanları doldurup giden bayan kardeşimizi, tankları stop ettirenleri, askerin elindeki silahın önüne geçenleri hiçbir batılı anlayamaz. Her milletin bir özelliği var. Allah'ta bizim milletimize kahramanlık özelliği vermiş. Ufak tefek sorunlarımız var olabilir ama bu kahramanlıklar da yeri geldiğinde ortaya çıkıyor. Her zaman diyoruz ya, gençlerimizde ideal yok, geçmişin ruhu yok diye, bakın nasıl döküldü bu gençler sokağa. Hiçbir zaman kendimizi küçümsemeyeceğiz, özgüvenimizi koruyacağız. Bu insanlar da artık gördü ki, Türkiye'den ne Mısır, ne Libya hiçbir şey çıkmayacak" şeklinde konuştu.

"Hedef Kumu Hizmeti Standardının Yükseltilmesi, Halk Memnuniyetinin Artırılması"

'ta başlayan yatırımların hızla devam ettiğini ve yeni yatırımların da yapılacağını söyleyen Vali Yurtnaç, "Yozgat'ta vereceğimiz yatırımlar konusunda ki çalışmalarda 2017 yılbaşına kadar devam edecek. Yarı bütçe döneminde göreve başladık. Bina yapmakla yönetimin başarısını ben eş değer görmüyorum. Kumu hizmeti standardının yükseltilmesi, halk memnuniyetinin artırılmasını çok önemsiyorum. Zira binalar halka hizmet etmiyor sadece görüntü veriyor. Ancak, onun içerisindeki hizmet nedir, çalışanlarımızın performansı nedir tüm bunları ölçmemiz gerekiyor. Son yıllarda en büyük noksanımızın da bu olduğunu düşünüyorum. Nihayetinde binalarımız güzelleşti, çalışanlarımızı biraz daha hesap verebilir hale geldi, bu arada şeffaflıkta önemli. Bütün bunları hep birlikte halledeceğiz. Mutlaka noksanlıklarımız olur. Noksanlarımızı da işbirliği içerisinde ortadan kaldıracağız" diye konuştu.

"Bu Şehrin Önünü Açacağız"

Önümüzde ki dönem içerisinde çalışmamaların şehrin ciğerlerini açma odaklı olacağını vurgulayan Yurtnaç şunları söyledi; "Yapacağımız çalışmalarda ise bu şehir ciğerlerini biraz açacağız, nefes aldırmaya çalışacağız. Neyle yapacağız bunu, eski lise binalarını şehrin dışına çıkartacağız. Bununla birlikte hem şehre hava aldıracağız hem de öğrencilerimizin okul kampüslerinde daha iyi eğim almalarını sağlayacağız. Bu okulların dışarı taşınması ile beraber, yeni yollar, yeni minibüs hatları, yeni istihdam kapıları olacak. İlkokullar şehir içerisinde olur. İlkokul öğrencisi, ortaokul öğrencisi evine yakın olur. Bizden önce planlanmış yatırımlara da şehrin nefes alması açısından dikkat edeceğiz. Bu şehrin önünü açacağız, bu şehrin kapılarını kapatmayacağız. Yeni diş hastanemizi de daha uygun bir yere yapacağız. yani park yeri olan, peyzajı olan, vatandaşın daha rahat edeceği bir mekan oluşturacağız.

Çiftçi Eğitim Merkezi

Şehrin önünü açma noktasında önemli adımlar atılacağını ve bu adımların başında da hayvancılık ve ile ilgili projeler olduğunun altını çizen Vali , "Tarım Müdürlüğünü şehrin dışına çıkartacağız. Bunu da projesiz yapmayacağız. Tarım binasının yanına Çiftçi Eğitim kuracağız. Çiftçi eğitim merkezi Yozgat'ımızın konumuna uygun bir projedir. Burada, deneme bahçeleri ve hayvan yetiştiricilikle ilgili bölümler oluşturacağız. Oluşturduğumuz bu çifrçi eğitim merkezide yurt dışımızdan ve bölgemizden kendini bu alanda geliştirmek isteyen insanlara hizmet verecek. Buda Yozgat'ımızın tanıtımına ve ekonomisine katkı sağlayacak" dedi.

"Termal Zenginlikler Değerlendirilecek"

Diğer taraftan bu şehrin termal zengini bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Yurtnaç, ''Bu atıl olan kaynakları harekete geçireceğiz. Bu demek değil ki devlete otel yaptıracağız. Bizim otel yapmak ve tesis yapmak gibi bir görevimiz yok ama devletin parasını üretime harcayacağız. Biz alt yapısını hazırlayacağız, yap işlet devret ile özel sektörü heyecanlandıracağız" ifadelerini kullandı.

ARKADAŞINA GÖNDER
''Bizim milletimizin kumaşında kahramanlık var''
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz