FETÖ'cü doktorlardan büyük

Giriş Tarihi: 30.7.2016 09:39
FETÖ'cü doktorlardan büyük ihanet

FETÖ’nün üssü olan ve darbe girişimi gecesi yaralananları tedavi etmeyi reddeden Turgut Özal Hastanesi’ndeki doktorların, giderayak tüm cihazları kullanılamaz hale getirdiği belirlendi.

15 Temmuz gecesi kanlı bir darbe girişimine kalkışan FETÖ'cü doktorlar, tüm değerlere olduğu gibi bağlılık yemini ettikleri Hipokrat Yemini'ne de etti. FETÖ'nün kuruluşları arasında yer alan Turgut Özal Hastanesi doktorları ve çalışanlarının, hastanenin devredileceğini öğrendikten sonra hayati önemdeki MR cihazının gazını boşalttığı, diyaliz cihazını bozduğu ortaya çıktı. Hastanenin tıbbi cihazlarını atıl hale getirilmesi, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi yetkililerini şaşkına çevirdi.

TEÇHİZATIMIZ YOK BAHANESİ

Turgut Özal Hastanesi daha önce de darbe girişimi sırasında yaralanan hastaları kabul etmemesi nedeniyle soruşturma geçirmişti. Star Gazetesinin haberine göre, hastane yetkilileri, darbe girişimine karşı koyarken yaralanan hakim Rıdvan Demir'e, 'Askere karşı çıkılır mı, sokağa inilir mi? Hiçbir teçhizatımız yok' diyerek müdahale etmemişlerdi. Demir olay anını şöyle anlatmıştı: Jandarma Genel Komutanlığının yüz metre kadar ilerisindeydik. Orada açılan ateşle yaralandım. En yakın hastane diye Turgut Özal Tıp Fakültesi Hastanesine gittim. Acil kısmında ışıklar söndürülmüştü. İçeri girdiğimizde o teröristlerin devamı niteliğindekiler, 'Askere karşı çıkılır mı, sokağa inilir mi? Hiçbir teçhizatımız yok, müdahale edemiyoruz' dedi. Bunları, orada bana müdahale etmesi gereken doktor söyledi. Sonra, kendi aracımızla Gazi Mustafa Kemal Hastanesine gittik. Burada doktor şaşırdı ve 'Tetanos aşısı bile yapılmadı mı?' diye sordu. İlk müdahale yapıldıktan sonra Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesine geldik. Tedaviye başlandı.

"FETÖ İNFAZ ETMEDEN KONUŞTURUN"

FETÖ'NÜN KAYSERİ'DEKİ "KASASI" TUTUKLANDI!

İŞTE FETÖ'CÜLERİN KULLANDIĞI SİLAHLAR

ARKADAŞINA GÖNDER
FETÖ'cü doktorlardan büyük ihanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz