PKK’nın toplantısında kanlı hesaplaşma

Giriş Tarihi: 21.8.2016
PKK’nın toplantısında kanlı hesaplaşma

Terör örgütü PKK'nın Kobani'deki gizli toplantısında Esad kavgasıçıkınca silahlar çekildi. "Murdım" kod adlı üst düzey yönetici öldürüldü

Terör örgütü PKK, doğu ve güneydoğuda bomba yüklü araçlarla terör saldırılarına yeniden başlarken, diğer yandan da kendi içinde ciddi bir çatışma yaşıyor. 23 Temmuz'da başlayan PKK operasyonlarıyla şehir içlerindeki hendeklerini kaybeden, ciddi militan kaynağı yok olan örgüt bu defa 'nin kuzeyinde mevzi kazanarak, Türkiye'yi sınır ötesinden hedef almaya çalışıyor.

YENİ GÜÇ MERKEZİ
Ağırlık merkezinin Kandil'den 'nin kuzeyine kaymaya başlaması ve Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin'in öldürülmesinin ardından örgüt içinde bazı yöneticilerin yeni güç dengesi için kavgaya tutuştuğu öğrenildi. Güvenilir kaynakların verdiği bilgilere göre, örgütün üst düzey yöneticileri geçen cuma günü Kobani'de gizli bir toplantı yaptı. Toplantıda bazı teröristlerin Suriye lideri Esad ile hareket etmek istediği bazılarının ise Esad ile savaşmak istediği, bu nedenle toplantıda kavga çıktığı öğrenildi. Toplantıda silahların da çekilmesiyle "Murdım" kod adlı PKK yöneticisinin infaz edildiği belirtiliyor. Yaşanan bu infazdan sonra bölgeden yeni örgüt içi infaz haberlerinin gelebileceğine dikkat çekiliyor.

AMANOSLAR'DA PKK SIĞINAĞI İMHA EDİLDİ
'da Amanoslar kırsalı Arsuz ilçesi Kurtbağı Mahallesi'nde tespit edilen depo ve sığınaklara jandarma operasyon düzenledi. Depo ve sığınaklarda 30 fişek, 16 tüp, 7 akü, 111 pil ve fotoğraf makinesi ele geçirildi.

ARKADAŞINA GÖNDER
PKK’nın toplantısında kanlı hesaplaşma
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz