X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER PKK/PYD Afrin'de "babaları" kaçırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

PKK/PYD Afrin'de "babaları" kaçırıyor

  • Giriş Tarihi: 21.9.2016 15:33 Güncelleme Tarihi: 21.9.2016 15:35
PKK/PYD Afrin'de "babaları" kaçırıyor
PKK/PYD Afrin'de babaları kaçırıyor

Terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD'nin 'deki Halep kentinin kuzeybatısında bulunan Afrin ilçesinin kırsalında kendi saflarına katılmaya mecbur bırakmak istediği gençlerin babalarını kaçırdı.

Terör örgütü PKK'nın uzantısı PYD'nin 'deki Halep kentinin kuzeybatısında bulunan Afrin ilçesinin kırsalında gençleri kendi saflarına katılmaya mecbur bırakmak için 10 kişiyi kaçırdığı belirtildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, PKK/PYD'nin Afrin ilçesinin kırsalında gençleri kendi saflarına katılmaya mecbur bırakmak için yaşları 60 ile 75 arasında değişen babalarını kaçırdı.

Cuveyk ve İstaru köylerinden kaçırılan 10 kişi çocuklarının zorla örgüt saflarına katacağı yönündeki duyumlar üzerine ağaçlık bölgeye kaçtığı ifade edildi. Örgütün gençlere teslim olmaları halinde babalarının serbest bırakılacağı yönünde şantajda bulunmak için söz konusu kişileri kaçırdığı kaydedildi.

Terör örgütü PKK/PYD'nin gençleri zorla kendi saflarına katmak için Afrin ve Racu arasındaki yolda devriyelerini arttırdığı, sanayi bölgesinde de gençleri alıkoyduğu aktarıldı.

Örgüt, zaman Suriye'nin kuzeyinde ele geçirdiği bölgelerde 18 ila 30 yaşlarındaki gençleri kendi saflarına katmak için zorla alıkoyuyor.