X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER İşte ihanet albümü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

İşte albümü

  • Giriş Tarihi: 12.10.2016
İşte ihanet albümü
İşte ihanet albümü

Emekli Albay Ali Türkşen, darbe girişimine katılan 7’si tutuklu 10 subayın yer aldığı 1997 Harp Akademisi albümünü SABAH’la paylaştı. Türkşen 2014’te “Bunlar FETÖ’cü” diyerek 10 subayı ihbar etti ancak savcı ‘Dedikodu’ deyip işlem yapmadı

Poyrazköy Davası'nda 3.5 yıl hapis yatan Emekli Kurmay Albay Türkşen, "2014'te savcıya götürüp verdim" dediği 10 FETÖ'cü amiral ve subayın fotoğraflarının yer aldığı albümü SABAH'la paylaştı. 1997'de Deniz Harp Akademisi'ni kazanan kurmaylara ait albümde, darbe girişimine karışan yüksek rütbeli subayların fotoğraf ve bilgileri var.

SAVCI: İFTİRA ATIYORSUN
Poyrazköy davasından hapis yatan eski SAT komandosu Emekli Deniz Kurmay Albay Ali Türkşen, Ankara'da geçen pazar katıldığı bir seminerde, "2014'te askeri savcıya, 1997'de Deniz Harp Akademisi'ni kazanan, sonradan FETÖ'den tutuklanan ya da kaçan Deniz Harp Okulu 1988 mezunu 10 askerin ismini tek tek verdim. Hatta yanımda, Harp Akademisi'nin yıllığını da götürdüm. İfademi alan savcı, anlattıklarımın 'söylenti' olduğunu söyledi. Ben de bu kadar söylenti üzerine bir şey yapması gerektiğini aktardım" diye konuştu. O tarihte Deniz Harp Akademisi'ni kazanan 13 subaydan ikisinin Balyoz davası öncesi emekli olduğunu, birinin dava kapsamında tutuklandığını anlatan Türkşen, "Geriye kalan 10 subay ise ya 15 Temmuz'da Akıncı Üssü'nden çıktı ya da tellerin üstünden atlarken yakalandı" dedi. Ali Türkşen, o albümü SABAH'la paylaştı. Albümde 1997'de Deniz Harp Akademisi'ne girmeye hak kazanananların ve eşlerinin isimleri, fotoğrafları ve bilgileri yer alıyor. Ali Türkşen şunları söyledi: "2014'te ifade verdiğim Genelkurmay'daki askeri savcı, harp akademisi albümündeki FETÖ'cü subayları kendisine gösterdiğimde, 'Kendi rakiplerine iftira atıyorsun. Bunlar dedikodu' deyip tepki gösterdi. Darbe soruşturmasında Genelkurmay Askeri Savcılığı'nda bulunan savcıların çoğunun da FETÖ ilişkisi tespit edilerek orduyla bağı koparıldı. Benim ifademi alan savcının da bu atılanlar arasında olabileceğini değerlendiriyorum."

FETÖ'NÜN TSK, MİT VE EMNİYETTEKİ HÜCRE YAPISI ORTAYA ÇIKTI

'SESİMİZE KULAK VEREN OLMADI'
Emekli Albay Türkşen sözlerine şöyle devam etti: " girişiminden sonra FETÖ'yle mücadelede önemli yol katedildi. Gülen'in "Günü gelmeden sesimizi çıkarmayacağız, zamanı gelince ortaya çıkacağız" sözünden hareketle 15 Temmuz'a kadar geldiler. Halkına kurşun sıkacak kadar alçak bir yapıya bürünmüşler. Yıllarca bu kumpasları anlatmaya çalıştık. Ancak ne sesimizi duyan, ne de bize ses veren oldu.

Deniz Hava Üs Komutanı Tuğamiral Tezcan Kızılelma: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı emrini veren komutan olduğu iddia ediliyor. Kocaeli'nde 16 Temmuz'da gözaltına alındı ve tutuklandı.

Güney Grup Eski Komutanı Tuğamiral Nazmi Ekici: Yunanistan'a çitlerden atlayarak kaçmaya çalışırken 7 Eylül'de yakalandı.

Deniz Kuvvetleri Plan Prensiplere Daire Başkanı Tuğamiral İrfan Arabacı: Darbe başarısız olunca firar etti. Darbe başarılı olsaydı Deniz Kuvvetleri Komutanı olacaktı.

Foça Batı Görev Grup Komutanı Tuğamiral Yaşar Çamur: 17 Temmuz'da gözaltına alınarak tutuklandı.

Sahil Güvenlik Komutanı Kurmay Albay Murat Yılmazarslan: Odasında 'F' serisi 1 dolar bulundu. 24 Temmuz'da tutuklandı.

Çanakkale Boğaz ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Serdar Ahmet Gündoğdu: 16 Temmuz'da tutuklandı.

Deniz Harp Okulu Dekanı Deniz Kurmay Albay Çetin Özaktan: 19 Temmuz'da İstanbul'da gözaltına alındı ve tutuklandı.

Deniz Kuvvetleri Plan Prensipleri Başkanı Tuğamiral Oğuz Karaman: 20 Temmuz'da tutuklandı.

Emekli Deniz Kurmay Albay Mustafa Koç: Yurtdışına kaçtı.

Kuzey Deniz Saha Komutanı Harekât Başkanı Deniz Kurmay Albay Nejat Polat: Yurtdışında firarda.

Ali Türkşen: 1997'de Deniz Harp Akademisi'ni kazanan 13 subaydan ikisi Balyoz öncesi emekli oldu, biri tutuklandı. Kalan 10 subay ise FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimine katıldı.