X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Sözcü'den sinsi oyun
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Sözcü'den sinsi oyun

  • Giriş Tarihi: 12.10.2016 09:59 Güncelleme Tarihi: 12.10.2016 10:11
Sözcü'den sinsi oyun
Sözcü'den sinsi oyun

Provokatif yayınlarıyla bilinen Sözcü gazetesi skandal bir habere daha imza attı. Şehitleri istismar eden Sözcü'nün darbe sever fitneci yayını tepkilere sebep oldu.

Sözcü gazetesi bu kez şehitler üzerinden istismar yapmaya soyundu. Ülkenin geçtiği hassas dönemde sosyal medyayı kaynak göstererek "Hayret ne oldu size, camilerde sala yok, meydanlarda millet yok, elde bayrak gezen yok, kornasına basılan araç yok, yoksa ölenler şehit değil mi?" ifadelerini manşete taşıyan Sözcü, adeta darbe karşıtı gösterileri eleştirdi. Sözcü'nün bölücü manşetine sert tepkiler geldi.

YENİDEN GÜNDEM OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYORLAR

Sözcü gazetesinin skandal manşetini değerlendiren Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, "PKK'nın ve DAEŞ'in hain saldırıları 15 Temmuz'un devamıdır. Basının belli bir kısmı skandal haberlerle yeniden gündem oluşturmaya çalışıyorlar. Çünkü millete küfür etmekten, toplumun örf ve âdetlerini aşağılamaktan kendilerine yarar gelmediğini anlayınca milleti birbirine düşürmenin yolunu seçmişler. Bu millet de böylesine yayınlara inanmayacaktır" diye konuştu.

KAOSA ZEMİN HAZIRLIYOR

"Sözcü gazetesi, FETÖ darbecilerinden rol çalarak yeni bir kaosa zemin hazırlıyor" diyen Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Başkanı Aslan Değirmenci ise, "Bu kaosun içerisine kendisi gibi düşünen Kemalist zihniyeti de işleyerek algı ve karakter suikastı yapıyorlar. Şehitlerimiz üzerinden nemalanmaya çalışıyorlar. Bir taraftan Türkiye yedi düvele karşı mücadele ederken bir tarafta da kendi içerisinde medya operasyonlarına maruz kalmaktadır. Sözcü'nün bu anlayışını şiddetle kınıyoruz" şeklinde konuştu.