X İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
ARKADAŞINA GÖNDER Diyarbakır'ın hizmetini Sur Belediyesi yapıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz

Diyarbakır'ın hizmetini Sur Belediyesi yapıyor

  • Giriş Tarihi: 31.10.2016 07:40 Güncelleme Tarihi: 31.10.2016 07:41
Diyarbakır'ın hizmetini Sur Belediyesi yapıyor
Diyarbakır'ın hizmetini Sur Belediyesi yapıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin aksattığı hizmeti, İçişleri Bakanlığınca KHK ile görevlendirme yapılan Sur Belediyesi yapıyor.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen terör soruşturması kapsamında, Büyükşehir Belediye Başkanı Gültan Kışanak ve BDP'li Belediye Meclis üyesi Fırat Anlı'nın gözaltına alınmasının ardından büyükşehir belediyesinin başta temizlik ve ulaşım olmak üzere bazı hizmetleri aksatması vatandaşı mağdur etti.

Cadde ve sokakların çöpten geçilmez hale gelerek insan ve çevre sağlığını tehdit etmesi üzerine, İçişleri Bakanlığınca Kanun Hükmünde Kararname ile görevlendirme yapılan Sur Belediyesi çalışma başlattı.

Sur Belediyesi'nin temizlik işleri ekibi, Yenişehir ilçesinde kentin merkezi konumundaki cadde ve sokaklardaki çöpü topladı, temizlik yaptı.

- "Vatandaşın mağduriyetini gideriyoruz"

Belediye görevlendirilen Vali Yardımcısı Bilal Özkan AA muhabirine, büyükşehir belediyesinin 4 gündür temizlik hizmetini yerine getirmemesi dolayısıyla cadde ve sokakların çöple dolduğunu söyledi.

Bu nedenle vatandaşların sıkıntı yaşadığını vurgulayan Özkan, başta Yaşar Kemal, Gevran, Rızvanağa ve Aliemiri olmak üzere çok sayıda caddede 18 kamyon ve 4 iş makinesi ile çöpleri topladıklarını söyledi.

Temizlik çalışmasına 50'yi aşkın kişinin katıldığını vurgulayan Özkan, şöyle konuştu:

"Vatandaşın yaşadığı rahatsızlığı göz önünde bulundurarak, temizlik çalışmasına başladık. Sur Belediyesi olarak Yenişehir ilçesinde çöp toplama ve çevre temizliği çalışması yapıyoruz. Kısıtlı imkanlarımıza rağmen fedakarlığı üst noktada tutarak gerekirse 24 saat esasına göre çalışarak halkın temiz ortamda yaşaması için çaba sarf edeceğiz. Vatandaşın mağduriyetini gideriyoruz."